Nagrody dla Naszych uczniów!
Nowa Sól (miasto), woj. lubuskie

19 uczniów z Nowej Soli wyróżniono w ogólnopolskim konkursie „Wehikuł czasu”, organizowanym w ramach ZTU. W kampanijnym konkursie grupowym „Tymek i Tola na ekologicznej ścieżce”, jedną z 10 nagród głównych uhonorowano uczniów Szkoły Podstawowej nr 6, którzy otrzymali oczyszczacz powietrza. 23 lutego wiceprezydent ds. społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska oraz Gabriela Juncewicz z wydziału spraw społecznych przekazały nagrody na ręce dyrektorów szkół, trafią one oczywiście do uczniów, którym serdecznie gratulujemy!

Zadaniem uczestników konkursu "TYMEK I TOLA na ekologicznej ścieżce" było stworzenie zdjęcia lub kolażu zdjęć, na którym uczestnicy konkursu zobrazują w jaki sposób Tymek i Tola – papierowe postaci typu „origami”, dbają o ekologię.

Uczestnicy konkursu „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” przygotowywali prace plastyczne lub literackie, prezentujące dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności ucznia był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).

19 uczniów z naszych szkół otrzymało wyróżnienia. Są to:

Damian Nawrot SP nr 8

Oktawian Dworak SP nr 8

Franciszek Augustyniak SP nr 8

Wojciech Baturo SP nr 8

Antonina Szczepanik SP nr 8

Olivier Jasik SP nr 8

Maciej Zieliński SP nr

Karina Urban SP nr 8

Łucja Cichy SP nr 2 z OI

Varvara Trautska SP nr 2 z OI

Jakub Józwa SP nr 2 z OI

Zuzia Mikołajczyk SP nr 2 z OI

Amelia Bucholska SP nr 2 z OI

Michalina Sendłak SP nr 2 z OI

Dobrosława Sietnik SP nr 2 z OI

Kuba Czarnecki SP nr 2 z OI

Oskar Kałwiński SP nr 2 z OI

Szymon Kochański SP nr 2 z OI

Elwira Andrzejewska SP nr 2

  

We wtorek 23 lutego wiceprezydent ds społecznych Natalia Walewska-Wojciechowska oraz Gabriela Juncewicz z wydziału spraw społecznych przekazały nagrody na ręce dyrektorów szkół, trafią one oczywiście do uczniów, którym serdecznie gratulujemy pasji, zdolności plastycznych i literackich, a także zaangażowania.

Dziękujemy również wszystkim rodzicom, nauczycielom, pedagogom oraz Dyrekcji szkół za zaangażowanie w działania profilaktyczne w Naszym mieście

Źródło: nowasol.pl, Profilaktyka Nowa Sól

Autor: Gabriela Juncewicz, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Nowej Soli.

Partnerzy 2001 – 2014: