Kampania ZTU – informacje w związku z zamknięciem szkół
Nowy termin przyjmowania zgłoszeń do kampanii!

W związku z ogłoszeniem 20 marca br. stanu epidemii w Polsce przez Ministra Zdrowia, i co za tym idzie podtrzymaniu decyzji o kontynuacji zamknięcia szkół i placówek edukacyjnych w całym kraju do 10 kwietnia, postanowiliśmy przedłużyć termin przystępowania do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” do 17 kwietnia 2020 roku.

Wszystkich uczestników naszej kampanii zapewniamy, że harmonogram kampanijnych działań (np. terminy konkursowe, finał kampanii, ewaluacja badania ankietowego) zostanie dostosowany do zmieniającej się sytuacji, o czym będziemy Państwa na bieżąco informować. Z założenia kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł jest projektem całorocznym, harmonogram kampanijnych działań jest elastyczny i można go dostosować do zmieniających się wydarzeń. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by w dowolnym momencie przyłączyć się do kampanii, pozwalając uczniom wziąć udział w konkursach, a karty pracy zrealizować w momencie, gdy wznowione zostaną zajęcia dydaktyczne. Z doświadczenia wiemy, że mogą być one z powodzeniem wykorzystywane również podczas akcji letniej.

Ważne informacje:

1. Materiały konkursowe ZTU dostępne on-line

Aby pomóc rodzicom oraz nauczycielom w opiece i edukacji nad dziećmi, na stronie kampanii ZTU umieściliśmy tegoroczne materiały konkursowe w wersji internetowej. Zachęcamy, aby dostosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i pozostać dla naszego wspólnego bezpieczeństwa w domu. Nie warto ryzykować swoim zdrowiem. W czasie, gdy uczniowie przebywają w domu nie ma żadnych przeciwskazań do tego, aby brały udział w przygotowanych przez nas konkursach. Wręcz zachęcamy do tego, aby dzieci i młodzież kreatywnie wykorzystały najbliższy czas. Dokonaliśmy zmian w regulaminach konkursów tak, aby wszystkie prace można było nadsyłać do nas również w formie elektronicznej.

2. Kurs internetowy dla nauczycieli – dodatkowy termin

3 kwietnia br. w ramach kampanii ZTU rusza  kurs internetowy dla nauczycieli „Cyberprzemoc i cyberuzależnienie…”. Kurs będzie odbywał się na platformie edukacyjnej www.akademianauczyciela.pl w dniach od 3.04 do 25.06.2020. W związku z przedłużeniem terminu przyjmowania zgłoszeń do kampanii, postanowiliśmy uruchomić drugi termin kursu: od 25.09 do 18.12.2020. Będą do niego mogli przystąpić wszyscy zgłoszeni przez samorządy nauczyciele, którzy nie mogli wziąć w nim udziału we wcześniejszym terminie. Istnieje możliwość rozpoczęcia udziału w kursie w pierwszym terminie, wycofania się (bez podawania powodu) i jego kontynuacji w drugim terminie.

3. Pracujemy zdalnie

Chcieliśmy poinformować, że nasze biuro, zapewniając bezpieczeństwo naszym pracownikom jest dla Państwa otwarte. Stosując się do rekomendowanych zaleceń, w dużej części przeszliśmy na pracę zdalną. Zapewniamy też wsparcie zatrudnionym w firmie rodzicom, którzy muszą sprawować opiekę nad swoimi dziećmi. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji:

Marketing i sprzedaż, sprawy bieżące ZTU:
Tomasz Bednarek: 501 187 460, e-mail: ulotkiprofilaktyczne@gmail.com

W sprawie kurów APN:
Kinga Kaczmarek: e-mail: akademiapn@gmail.com

Mamy nadzieję, że panująca obecnie pandemia zostanie zahamowana. Życzymy nam wszystkim, abyśmy dbali o siebie wzajemnie, stosowali się do zaleceń, doceniali tych, którzy pracują obecnie w trudnych warunkach, dbając o nasze zdrowie i komfort psychiczny – w szczególności urzędników i pracowników administracji publicznej, której są Państwo częścią, pracowników ochrony zdrowia, sprzedawców, pracowników komunikacji publicznej, kurierów i listonoszy.


Piotr Adamski
Główny koordynator kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

Partnerzy 2001 – 2014: