Po raz kolejny razem z ZTU!
Nowa Sól (miasto), woj. lubuskie

Nowa Sól po raz kolejny uczestniczy w kampanii ZTU. W XX, jubileuszowej edycji, hasło przewodnie brzmi „Dorastamy Asertywnie”. Do szkół zostaną przekazane kampanijne materiały, które pomogą młodzieży i dorosłym wspólnie podjąć się wyzwania, jakim jest zrozumienie okresu dorastania. Jak co roku w kampanii przewidziane są również konkursy. – Chcielibyśmy Państwu już zapowiedzieć w ramach kampanii realizację warsztatów dla rodziców, dotyczących relacji rodzica z nastolatkiem - mówi Gabriela Juncewicz, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

W XX jubileuszowej edycji hasłem przewodnim, skierowanym do adolescentów, jest „Dorastamy Asertywnie”. Jak wiemy, dojrzewanie to trudny okres dla nastolatków, jak ich rodziców. Młody człowiek nie jest już dzieckiem, ale nie jest jeszcze gotowy do podjęcia roli dorosłego. Adolescencja jest bardzo ważnym okresem w rozwoju człowieka i uzyskaniu przez niego dojrzałości.

Dlatego też organizator kampanii przygotował program kampanii tak, aby młodzież i dorośli wspólnie podjęli się wyzwania, jakim jest zrozumienie okresu dorastania wśród młodych.

W ramach kampanii do szkół podstawowych zostaną przekazane materiały profilaktyczno-edukacyjne, w tym: karty pracy, plakaty, gotowe scenariusze do zajęć z młodzieżą.

Jak co roku w kampanii przewidziane są również 3 konkursy indywidualne dla dzieci i młodzieży oraz jeden konkurs dla klas i świetlic.

Więcej informacji o kampanii: https://www.trzezwyumysl.pl/2020/

Chcielibyśmy Państwu już zapowiedzieć w ramach kampanii realizację warsztatów dla rodziców dotyczących relacji rodzica z nastolatkiem, ale więcej szczegółów już niebawem na naszej stronie.

Autor: Gabriela Juncewicz, Pełnomocnik Prazydenta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii Urzędu Miasta Nowa Sól

Partnerzy 2001 – 2014: