Talenty odkrywamy i rozwój wspieramy!
Prudnik, woj. opolskie

Uczniowie, rodzice oraz cały zespół pedagogiczny włączyli się w działania kampanijne prowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce. Talenty uczniów odkrywano i podziwiano podczas turnieju „Mam talent” oraz konkursu karaoke, kółko teatralne przygotowało też przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”, pokazując najmłodszym, że warto poświęcić czas na rozwijanie swoich pasji i umiejętności. Bardzo dużym zainteresowaniem w szkole cieszył się „Dzień gier planszowych”.

W kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2019 – pod hasłem „Chce mi się chcieć” – w działaniach prowadzonych, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce brali udział uczniowie całej szkoły (łącznie 121 osób), ich rodzice oraz cały zespół pedagogiczny. Odbyło się 8 spotkań, co dało łącznie 24 godziny.

W poszukiwaniu talentu w społeczności szkolnej pomocny był turniej „Mam talent”, zorganizowany w maju bieżącego roku. Uczniowie z różnych klas zaprezentowali się zarówno przed społecznością szkolną, jak i swoimi rodzicami, którzy mogli odkrywać, podziwiać i wspierać rozwój oraz umiejętności swoich dzieci. Wszyscy obecni na turnieju mieli okazje zapoznania się ze wspaniałymi pracami plastycznymi, posłuchania gry na saksofonie, czy obejrzenia występu naszych szkolnych gimnastyczek. I miejsce zdobyła Oliwia Zwolska z klasy I, dyplom za II miejsce otrzymała Patrycja Karwaczka, natomiast III miejsce otrzymał Michał Kamiński z klasy III. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

W czerwcu uczniowie z kółka teatralnego przygotowali przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”, które mogli obejrzeć nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również dzieci z przynależących do zespołu przedszkoli w Rudziczce, Czyżowicach i Mieszkowicach. Uczniowie przez to działanie chcieli pokazać najmłodszemu pokoleniu, że warto poświęcić czas na rozwijanie swoich pasji i umiejętności.

Konkurs KARAOKE, który odbył się 12 listopada, dał uczniom możliwość sprawdzenia swoich talentów wokalnych, a ich rodzicom, którzy również zostali zaproszeni, szanse odkrycia talentów wokalnych swoich pociech. Największe zainteresowanie konkursem było wśród dziewczynek. Pierwsze miejsce zdobyła Martyna Temczyszyn i Klaudia Wlazłowska, II- miejsce należało Daria Markiewicza z klasy IV, natomiast III – miejsce zdobył duet w składzie: Lena Lis i Dawid Markiewicz. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze.

W piątek 25 października odbył się „Dzień gier planszowych”, uczniowie podczas przerw mogli „wybierać, zmieniać i myśleć pozytywnie” poprzez wykorzystanie czasu wolnego w bardzo atrakcyjny sposób. Na każdym piętrze korytarza szkolnego rozstawione zostały stoły z grami edukacyjnymi. Poprzez takie działania dzieci ćwiczyły umiejętność wyboru i wartościowe gospodarowanie czasem. „Dzień gier planszowych” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, dlatego na stałe wejdzie w życie naszej szkoły.

Również we wrześniu zaproszono do szkoły pasjonatów militariów i pojazdów wojskowych, którzy opowiedzieli o swoich zainteresowaniach. Zarówno uczniowie, jak i wszyscy pracownicy szkoły mogli obejrzeć pojazdy oraz sprzęty wykorzystywane przez żołnierzy na poligonach wojskowych. Panowie przedstawili kilka survivalowych umiejętności. Uczniowie dowiedzieli się, że warto stawiać sobie wyzwania, ukierunkowywać swój wysiłek na wyznaczony cel i konsekwentnie do niego dążyć po to, aby zaspokoić własne pragnienia czy przyjemności, które napełnią ich pozytywną energią.

Partnerzy 2001 – 2014: