Mówimy „NIE” fastfoodom i energetykom!
Nowa Sól (miasto), woj. lubuskie

Wiedza o żywieniu człowieka ulega ciągłym zmianom, tak jak styl życia dzieci i osób dorosłych. Aby poznać, jakie produkty są wskazane w codziennej diecie, uczniowie klasy piątej SP nr 6 w Nowej Soli przyjrzeli się poszczególnym piętrom piramidy żywieniowej. Na koniec przeprowadzonego we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowej Soli spotkania, uczestnicy otrzymali od Gabrieli Juncewicz, Pełnomocnika ds. RPAiN Urzędu Miasta Nowa Sól, materiały edukacyjne przypominające o źródłach dobrej energii i zdrowym odżywianiu.

Odzwierciedleniem wiedzy o żywieniu człowieka są piramidy żywieniowe dedykowane różnym grupom odbiorców. Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży jest wspaniałą podpowiedzią dla uczniów, jakie produkty są wskazane w codziennej diecie oraz jakie czynniki nie sprzyjają zdrowiu. Wspólnie z uczniami klasy piątej SP nr 6 w Nowej Soli omawialiśmy poszczególne piętra piramidy.

Na koniec spotkania wszyscy otrzymali ulotki edukacyjne „Niech moc będzie z Tobą! Pij dobrą energię, jedz zdrowo!” otrzymane od Pełnomocnika ds. RPAiN Urzędu Miasta Nowa Sól. Mówimy „NIE” żywności fastfood, słodyczom i napojom energetycznym!

Autor: Gabriela Juncewicz, Pełnomocnik Prezydenta ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii.

Partnerzy 2001 – 2014: