Będziemy na Finale ZTU!
Świerczów, woj. opolskie

– Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie od 10 lat uczestniczą w kampanii ZTU. Kolejny raz udowodnili, że są młodymi osobami obdarzonymi wielkim talentem. Prace sześciu wychowanków zostały wyróżnione, a Amelia Kumiec zdobyła nagrodę główną i została zaproszona na Finał Kampanii ZTU 2019 do Centrum Olimpijskiego w Warszawie! – opowiada Edyta Witaszewska, koordynatorka ZTU.

Wielki sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie w konkursie plastyczno-literackim kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł!

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to największa ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna, prowadzona od 2001 roku. W 2019 roku kampania otrzymała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej RP, a działania profilaktyczne organizowane są pod hasłem: „Chce mi się chcieć! - czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”.

Uczniowie naszej szkoły od 10 lat uczestniczą w kampanii ZTU. W roku szkolnym 2018/2019 zrealizowaliśmy następujące działania profilaktyczno-edukacyjne:

  1. konkurs plastyczno-literacki dla uczniów szkoły podstawowej „Ja za 20 lat", w ramach którego uczniowie klas 1-8 wykonali piękne prace plastyczne, w których ukazali swoje marzenia.
  2. wychowawcy klas przeprowadzili ze swoimi uczniami lekcje wychowawcze w oparciu o karty pracy oraz scenariusze zajęć z materiałami profilaktyczno-edukacyjnymi.
 

Miło mi poinformować Czytelników, iż nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że są młodymi osobami obdarzonymi wielkim talentem. Wśród 2547 uczestników wyróżnonych w konkursie, 2512 otrzymało nagrody książkowe, a 35 zdobyło nagrodę główną.

Prace plastyczne sześciu naszych uczniów: Weroniki Dworeckiej, Tomasza Witaszewskiego, Marty Kossak, Jakuba Jabłońskiego, Kamila Filli i Karoliny Czykiety, zostały wyróżnione. Uczniowie ci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

I wielki finał! - AMELIA KUMIEC ZDOBYŁA NAGRODĘ GŁÓWNĄ! Laureaci nagrody głównej, w gronie których jest Amelka, zostali zaproszeni na uroczysty Finał Kampanii ZTU 2019 do Centrum Olimpijskiego w Warszawie, gdzie odbiorą przyznane nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość odbędzie się 3 października. W uroczystości, oprócz laureatów, biorą udział włodarze gmin, przedstawicie szkół oraz rodzice.

GRATULUJEMY!!!

Autor: Edyta Witaszewska, koordynatorka ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: