ZTU – kampania w pozytywnej atmosferze!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Dzień Sportu w Szkole Podstawowej w Palowicach odbył się w pozytywnej, przedwakacyjnej atmosferze. – Poprzez imprezę promowaliśmy zdrowy styl życia, zachęcaliśmy do aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji, zarówno zespołowej, jak i indywidualnej. Podsumowaliśmy również konkursy i rozdaliśmy nagrody. W tematykę wakacyjną wpisała się pogadanka z panem dzielnicowym, która dotyczyła bezpieczeństwa w czasie wolnym – relacjonuje Joanna Bujoczek-Kwoska, koordynatorka ZTU.

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Palowicach odbyły się przeróżne inicjatywy w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Jedną z imprez był szkolny dzień sportu. Ta całodniowa impreza o charakterze sportowym miała na celu promowanie zdrowego i bez nałogów stylu życia, budowanie poczucia własnej wartości, zachęcanie do aktywności fizycznej i zdrowej rywalizacji.

Pogoda nam wyjątkowo dopisała. Pod czujnym okiem nauczycieli rywalizowały poszczególne klasy. Odbyły się międzyklasowe mecze piłki nożnej. Uczniowie poszczególnych klas mieli możliwość zmierzyć się ze sobą w piłce siatkowej oraz ringo. Miały miejsce również zawody w przeciąganiu liny.

Nasi uczniowie rywalizowali też indywidualne. Walczyli o tytuł najlepszego w skoku w dal z miejsca, w rzucie ringiem do celu. Wyłoniony został również uczeń, który najlepiej radził sobie na rowerowym torze przeszkód.

Tego dnia podsumowano wiele konkursów i rozdano nagrody tym uczniom, którzy odnieśli sukcesy w ostatnim czasie. Były to między innymi konkursy: matematyczny, językowe, sportowe, turniej warcabów, konkurs państwa – miasta. Nagrodzono również uczniów, którzy wykonali prace na konkurs tegorocznej kampanii „Ja za 20 lat”.

Był to dzień pełen wrażeń, w pozytywnej, przedwakacyjnej już atmosferze. W tematykę wakacyjną wpisała się też pogadanka z panem dzielnicowym, która dotyczyła bezpieczeństwa w czasie wolnym. Wśród różnorodnych aktywności zaproponowanych naszym uczniom, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, sprawdzić się, rywalizować, ale również, a może przede wszystkim, dobrze się bawić. O tym, że nasza impreza udała się może świadczyć zadowolenie uczniów, dopisujące im świetne humory i towarzyszące uśmiechy.

Autor: Joanna Bujoczek-Kwoska, koordynatorka ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: