Wspólne czytanie na Finale ZTU!
Łukowa, woj. lubelskie

W Szkole Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „GROM” w Chmielku po raz XIX zorganizowano Gminny Finał Kampanii ZTU. – Impreza połączona była z Rodzinnym Festynem Sportowym, Międzynarodowym Dniem Dziecka oraz z ogólnopolską akcją masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” – opowiada Kazimiera Sokal, koordynatorka kampanii w SP w Chmielku. Dyrektor Szkoły Zbigniew Sokal i koordynatorka ZTU składają na ręce Wójta Stanisława Kozyry i jego współpracowników serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w kampanię i sfinansowanie nagród konkursowych.

Imprezę, która odbyła się 6 czerwca, rozpoczęto od wspólnego czytania. Zaproszeni goście oraz przedstawiciele klas czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Ciąg dalszy miał miejsce na boisku szkolnym, gdzie wspólnie z rodzicami, uczniami i pracownikami szkoły ułożyliśmy żywy napis "CHMIELEK CZYTA".

Do wspólnego, aktywnego spędzenia tego dnia zapraszali organizatorzy: nauczyciele, rodzice oraz animatorki. Wszyscy uczestnicy, widzowie i kibice dobrze się bawili. Wspólnym czytaniem i wspaniałą zabawą udowodniliśmy, że życie wolne od nałogów może być piękne i ciekawe.

Imprezę uatrakcyjniały dmuchane zjeżdżalnie, muzyka w tle, malowanie twarzy, gry i zabawy organizowane przez animatorki i nauczycieli oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców. Rozegrano także mecz piłki nożnej chłopców. W imprezie licznie uczestniczyły dzieci naszej szkoły oraz maluchy, które jeszcze nie są przedszkolakami.

Poza licznymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów imprezy, rodzice naszych uczniów i przedszkolaków oraz dorośli mieszkańcy Gminy otrzymali ulotki edukacyjne przygotowane przez organizatorów kampanii ZTU.

Impreza została sfinansowana ze środków funduszu antyalkoholowego Gminy Łukowa, przez firmę meblową „Mebel BOS” oraz przez rodziców.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „GROM” w Chmielku i szkolna koordynatorka kampanii składają na ręce Wójta Gminy Łukowa Pana Stanisława Kozyry i jego współpracowników serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w Kampanię na terenie naszej szkoły i sfinansowanie nagród konkursowych.

Dziękując za wspólnie spędzony czas wyrażamy nadzieję, że spotkamy się w jeszcze większym gronie w przyszłym roku.

Autor: Kazimiera Sokal, koordynatorka kampanii w SP w Chmielku

Partnerzy 2001 – 2014: