V Rajd rowerowy z Zachowaj Trzeźwy Umysł!
Praszka, woj. opolskie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Praszce z oddziałami gimnazjalnymi oraz LKS „Basket” już piąty raz zaprosiły uczniów na kampanijny rajd rowerowy „Rowerem przez Świat”. W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas V – VIII oraz gimnazjum, a więc byli to już posiadacze kart rowerowych. W drogę wyruszyło 200 rowerzystów. Rajdowcy wzięli też udział w sportowej rywalizacji i pikniku – relacjonuje Andrzej Podyma, koordynator ZTU.

31 maja uczniowie poszczególnych szkół pod opieka nauczycieli i rodziców spotkali się na placu przy szkole podstawowej nr 3, by punktualnie o godzinie 9:00 wyruszyć na trasę rajdu, która prowadziła z Praszki, przez Szyszków, Wygiełdów i Prosnę. W Prośnie na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek oraz wielka rywalizacja sportowa. W międzyszkolnych zmaganiach mierzono się w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, wyścigi rzędów, skoki w workach oraz piłkarskich. Rywalizację wygrali uczniowie ze Strojca.

Po tych zawodach uczniowie trasą z Prosny przez Brzeziny, Strojec i Rosochy udali się w drogę powrotną do Praszki, by zakończyć rajd piknikiem na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 3 w Praszce. Łącznie w rajdzie wzięło udział 200 rowerzystów.

Autor: Andrzej Podyma, Pełnomocnik Burmistrza Praszki ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, koordynator ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: