Udowodniliśmy, że chce nam się chcieć!
Chełmiec, woj. małopolskie

W Dniu Sportu pod hasłem „Chce mi się chcieć” uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Chomranicach rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych, Turnieju Siatkówki i Turnieju Piłki Nożnej. Szkołę odwiedził Poseł Wiesław Janczyk, który przywiózł ze sobą sportowe prezenty. – Kampanię realizowaliśmy też na lekcjach wychowawczych i spotkaniach z rodzicami. Uczniowie samodzielnie zaplanowali i przeprowadzili także zabawę taneczną. Udowodnili, że CHCE IM SIĘ CHCIEĆ! – opowiada Małgorzata Ligas, koordynatorka ZTU.

3 czerwca w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Chomranicach odbył się Dzień Sportu pod hasłem „CHCE MI SIĘ CHCIEĆ”.

Uczniowie klas IV- VI rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych. Dziewczęta z klas VII, VIII, oraz III A, III B gimnazjum wzięły udział w Turnieju Siatkówki. Chłopcy z VII, VIII, III A, III B gimnazjum uczestniczyli w Turnieju Piłki Nożnej.

Pogoda dopisała, uczniowie doskonale się bawili i z zapałem brali udział w zawodach.

W tym roku odwiedził nas nasz stały i zawsze bardzo oczekiwany kibic - Poseł Wiesław Janczyk, który nie zapomniał, że dzieci lubią nagrody i przywiózł ze sobą sportowe prezenty.

Głównym sponsorem nagród był Urząd Gminy w Chełmcu, a także właściciel firmy Carfoil, Pan Dariusz Ligas. Nie zapomniała o nas także nasza stała sponsorka, Pani Lucyna Burnagiel, właścicielka sklepu „Groszek” w Klęczanach, która wszystkich uczestników zabawy poczęstowała lodami. Uczniowie ze smakiem zjedli także kiełbaski z grilla przygotowane przez Radę Rodziców.

W organizację tego wydarzenia włączyli się wszyscy nauczyciele naszej szkoły, rozmawiając z uczniami na lekcjach wychowawczych o problemie wyuczonej bezradności. Sporządziliśmy gazetki na ten temat. Wychowawcy na spotkaniach z rodzicami uświadamiali jak ważna jest każda aktywność dzieci.

Uczniowie klasy V zorganizowali zabawę taneczną kilka dni wcześniej. Samodzielnie zaplanowali i przeprowadzili tę imprezę. Udowodnili, że CHCE IM SIĘ CHCIEĆ!

Autor: Małgorzata Ligas, SP w Chomranicach

Partnerzy 2001 – 2014: