Sport pomaga zachować trzeźwy umysł!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Świetlicowy turniej gry pojedynczej i podwójnej w badmintona pod hasłem: „Działaj zdrowo na sportowo”, to kolejna forma realizacji kampanijnych celów, którą zaproponowano wychowankom Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Czerwionka w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. – Nasi wychowankowie bardzo lubią zajęcia ruchowe. Ruch kształtuje sprawność motoryczną, poprawia samopoczucie, jest sposobem na odpoczynek po dniu wytężonego wysiłku umysłowego – wyjaśnia Sabina Gamza, koordynatorka kampanii ZTU.

Któż z nas nie grał kiedyś w badmintona? Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej, ale zabawa jest przednia! Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Czerwionka w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł wzięli udział w świetlicowym turnieju gry pojedynczej i podwójnej w BADMINTONA pod hasłem: „Działaj zdrowo na sportowo”.

Zajęcia ruchowe są jednymi z bardziej lubianych przez naszych wychowanków zajęć. Są one przede wszystkim formą odreagowania napięć emocjonalnych, poprawy samopoczucia oraz sposobem na odpoczynek po dniu wytężonego wysiłku umysłowego. Oferowane gry i zabawy kształtują u wychowanków sprawność motoryczną, koordynację ruchową i co za tym idzie sprawność umysłową.

Zwycięzcy otrzymali słodki upominek. Wszystkim zaangażowanym bardzo się podobało i już czekają na następne atrakcje.

Autor: Sabina Gamza, koordynatorka kampanii ZTU w PWD w dzielnicy Czerwionka

Partnerzy 2001 – 2014: