Nasze sposoby na nudę!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

– Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Czerwionka zmierzyli się z nudą. Nasi podopieczni, uczestnicząc w konkursie plastyczno-technicznym w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pt. „Mój sposób na nudę”, wykazali się kreatywnością, przedstawiając wizje spędzania swojego wolnego czasu – opowiada Sabina Gamza, koordynatorka kampanii ZTU.

Nudzi mi się…- te słowa często padają z ust dzieciaków. Skąd zatem „nuda” się bierze, skoro zewsząd tyle przeróżnych atrakcji? Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w sposobie życia, który często zostaje nam narzucony. Wydaje się, że mamy już wszystko, nic nas już tak nie zaskakuje jak kiedyś.

Nuda… mówi się wiele o jej negatywnych skojarzeniach, ale pojawiają się też głosy wskazujące na jej pozytywny wydźwięk. Wbrew szerzącym się opiniom, które utożsamiają ją z ludźmi leniwymi, bez pomysłów na siebie i swoje życie, trzeba powiedzieć, że samo nudzenie się nie jest czymś złym, jest to stan, do którego też mamy prawo. Bo to właśnie nuda może być pierwszym krokiem, motywatorem do powstawania pomysłów.

Dlatego też w maju w Placówce Wsparcia Dziennego w dzielnicy Czerwionka z nudą zmierzyli się jej wychowankowie. W dniu 28 maja odbył się konkurs plastyczno- techniczny w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pt. „Mój sposób na nudę”. Nasi podopieczni wykazali się kreatywnością, przedstawiając wizję swojego czasu wolnego, rozwijając w ten sposób swoją twórczą wyobraźnię.

Zajęcia cieszyły się wielkim zaangażowaniem ze strony wychowanków.

Autor: Sabina Gamza, koordynatorka ZTU w PWD w dzielnicy Czerwionka

Partnerzy 2001 – 2014: