Festyn „Mundurowi Dzieciom”!
Koło, woj. wielkopolskie

Od trzech lat Komendant Powiatowy Policji w Kole i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole wspólnie zapraszają nie tylko dzieci, ale wszystkich mieszkańców powiatu kolskiego, na festyn „Mundurowi Dzieciom”, organizowany z okazji Dnia Dziecka na miejskim stadionie. Na uczestników czekała moc atrakcji, m.in. zawody i zabawy sportowe, prezentacje sprzętu policyjnego i strażackiego, dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, liczne konkursy. Podczas Imprezy Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole promował kampanię ZTU.

Każdego roku z okazji Dnia Dziecka lokalni organizatorzy dwoją się i troją, by kolscy milusińscy, w dniu ich święta, mieli zapewnione atrakcje.

Festyn ma nową, szeroką formułę, ale bazuje na organizowanych przez lata obchodach „Dnia Dziecka”, „Dnia Sportu” i oczywiście zwyczajowo wpisuje się w „Dni Koła”. Choć trudu przygotowania przedsięwzięcia podjęły się dwa podmioty, tak szerokiej inicjatywy nie udałoby się przeprowadzić bez licznych instytucji i stowarzyszeń, zaangażowanych w jej przebieg.

Moc atrakcji czekała na uczestników, m.in. zawody sportowe dla przedszkoli i szkół podstawowych, zabawy sportowe, prezentacje sprzętu policyjnego i strażackiego, stoisko z symulatorem zderzeń, dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, liczne indywidualne konkursy z nagrodami. Obecnych powitał sierżant „Pyrek”, nikt nie wyszedł ze stadionu głodny, a mało kto bez upominku.

Na licznych stoiskach można było wzbogacić swą wiedzę, np. o wojsku, lasach państwowych, zasadach udzielania pierwszej pomocy i.in., na wielu rozdawane są gadżety, proponowane zabawy i rozmaite formy aktywności.

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole promował kampanię Zachowaj trzeźwy umysł i tegoroczne hasło „Chce mi się chcieć”. Na stoisku ośrodka wykonano prace profilaktyczne.

Źródło: kolo.pl

Partnerzy 2001 – 2014: