Integracyjny festyn na rozpoczęcie ZTU!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

– Głównym punktem festynu był udział dzieci i młodzieży w sztafecie biegowej. W sumie nasi podopieczni przemierzyli ponad 16 integracyjnych kilometrów. Wszystkim wychowankom Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Czerwionka dziękujemy za aktywny udział w festynie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych inicjatywach w ramach ZTU – relacjonuje koordynatorka kampanii Sabina Gamza.

Tegoroczne Kampanijne działania promujące zdrowie rozpoczęliśmy od zorganizowania festynu integracyjnego dla naszych podopiecznych pod hasłem „Chcę mi się chcieć”.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu grach i zabawach o charakterze integracyjnym. Głównym punktem festynu był udział dzieci i młodzieży w sztafecie biegowej. W sztafecie wzięli udział chłopcy I dziewczyny, którzy przekazywali sobie telefon komórkowy z uruchomioną aplikacją endomondo, która naliczała im pokonany dystans. W sumie nasi podopieczni przemierzyli ponad 16 integracyjnych kilometrów.

Po zmaganiach sportowych przyszła pora na degustację kiełbasek z grila przygotowanych przez naszą Panią Henię. Wszystkim naszym wychowankom dziękujemy za aktywny udział w festynie integracyjnym pod hasłem: „Chce mi się chcieć” i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych naszych inicjatywach profilaktycznych w ramach tegorocznej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Autor: Sabina Gamza, koordynatorka ZTU w PWD w dzielnicy Czerwionka

Partnerzy 2001 – 2014: