Wyniki konkursu zespołowego MY
Lista laureatów ZTU 2018

Miło nam poinformować, że powołane przez nas jury wyłoniło laureatów konkursu fotograficznego Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 – MY.

Jury konkursowe przyznało 10 równorzędnych nagród głównych – kamerki sportowe. Nagrody zostaną dostarczone do współpracujących z nami gminnych i miejskich pełnomocników ds. alkoholu/Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do końca stycznia 2019 roku. Osoby odpowiedzialne za profilaktykę w samorządach przekażą nagrody szkołom, do których uczęszczają laureaci lub bezpośrednio laureatom.

Wybierając najlepsze prace braliśmy pod uwagę: zaangażowanie grupy, pomysł na wykonanie zdjęcia, interpretację tematu, zgodność pracy z warunkami regulaminu konkursu, wiek uczestników, jakość zdjęcia i tzw. „ujęcie chwili”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Zaskoczyło nas różnorodne podejście do tematyki konkursowej. W Waszych pracach poruszyliście m.in. tematy: życia codziennego, zainteresowań, funkcjonowania w społeczeństwie scyfryzowanym, problem wykluczenia. Oj, było tego dużo!

Z przyjemnością oglądaliśmy nadesłane fotografie. Niestety konkursy mają to do siebie, że ktoś musi zostać w nim nagrodzony. Dlaczego piszemy niestety? Wielu z nas przegraną traktuje jak porażkę. A tak nie jest! Pamiętajcie, że najważniejsze jest działanie, to czego nauczyliście się podczas realizacji celu, to że Wam się chciało. Spotkaliście się, przeanalizowaliście zadanie i je wykonaliście. Zakładamy, że było przy tym dużo pracy oraz dobrej zabawy. Brak sukcesu nie jest porażką. Jeśli nie udało się w tym roku, pomyślcie co można zrobić lepiej, co poprawić, aby w przyszłym roku osiągnąć cel.

Wszystkim zwycięskim grupom serdecznie gratulujemy. Osiągnęliście sukces, nie dlatego, że „Wam się udało”. Dokonaliście tego dzięki własnej pracy i zaangażowaniu. Tak trzymać!

Gratulujemy też wszystkim nauczycielom i opiekunom grup. Zawód nauczyciela to ciężka praca. Wasza postawa ma olbrzymi wpływ na postawę dzieci i młodzieży. To piękny widok oglądać efekty pracy uczniów. Aby jednak były efekty musi być motywacja. Aby była motywacja musi być ktoś kto pokieruje, doradzi, nauczy. Super, że jesteście!

Lista laureatów:

  • Klasa 2a, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Paniówki, Gmina Gierałtowice
  • Świetlica środowiskowa Buszów, Gmina Strzelce Krajeńskie
  • Klasa 2c, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu, Gmina Wieleń
  • Tribus, Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego, Wielgie, Gmina Wielgie
  • Klasa 2b, Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni, Gmina Września
  • Klasa 5d, Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie Odrzańskim, Gmina Krosno Odrzańskie
  • 4b, Zespół Szkół w Słońsku, Gmina Słońsk
  • Klasa 5b, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Szczecinie, miasto Szczecin
  • Klasa 4f wraz z wychowawcą p. Joanną Świeczkowską, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków we Włocławku, miasto Włocławek
  • Klasa 3b Gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Ks Jana Reca w Siedliskach, Gmina Bobowa

Nagrodzone prace:

Partnerzy 2001 – 2014: