Nasza uczennica laureatką nagrody głównej!
Nysa, woj. opolskie

W 2018 roku do kampanii ZTU przystąpiło 8 szkół z terenu Gminy Nysa, łącznie ponad 3 tysiące uczniów w 3 grupach wiekowych. Koordynatorów kampanii oraz uczniów wyróżnionych w tegorocznych konkursach zaproszono na spotkanie w Urzędzie Miejskim w Nysie, podczas którego zostały uroczyście wręczone nagrody i certyfikaty ZTU. Laureatką nagrody głównej w konkursie „Autoportret” została Julia Podsiadło. Uczennica SP nr 5 w Nysie nagrodę otrzymała na finałowej gali kampanii w Warszawie.

Gmina Nysa uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł od 2006 r. W 2018 roku wystartowało 8 szkół z terenu Gminy Nysa, łącznie ponad 3 tysiące uczniów w 3 grupach wiekowych. Szkoły, które przystąpiły do realizacji celów kampanii otrzymały bogaty pakiet materiałów edukacyjnych, a także materiały edukacyjne dla rodziców i nauczycieli.

Kampania ma na celu m.in. wspieranie pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży, ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych.

W 2018 roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zorganizowane zostały konkursy:

- „AUTOPORTRET” - prace plastyczne zgłaszane do konkursu mogły być wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym przez Uczestnika materiale,

- „NAPISZ DO NAS LIST!” - praca literacka w formie listu motywacyjnego.

Wyróżnionych zostało 15 uczniów nyskich szkół:

1) Emilia Badora

2) Natalia Bobin

3) Martyna Częstochowska

4) Milena Górska

5) Martyna Kasza

6) Oliwia Leszczyńska

7) Patryk Lewandowski

8) Weronika Malara

9) Marcel Murlowski

10) Maciej Olszewski

11) Maja Patrońska

12) Julia Podsiadło

13) Julia Urbaniak

14) Nikola Woźniak

15) Nadia Wójtowicz

Natomiast Julia Podsiadło, uczennica Szkoły Podstawowej nr 5, została laureatką ogólnopolskiej nagrody głównej ZTU 2018. Nagrodę uroczyście wręczono w Centrum Olimpijskim w Warszawie 23 października 2018.

Laureatom gratulujemy, a koordynatorom dziękujemy za zaangażowanie w realizację celów kampanii.

Materiał nadesłała Małgorzata Majdańska z Wydziału Rozwoju Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim w Nysie

Źródło: www.nysa.eu

Partnerzy 2001 – 2014: