Impreza ZTU to wyśmienita zabawa!
Prudnik, woj. opolskie

W Zespole Szkół w Prudniku odbył się sportowo-rekreacyjny festyn. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor Krystyna Wróblewska. – Festyn urozmaiciły występy dzieci, sportowe zmagania, zabawa w podchody, pokazy musztry wojskowej oraz sprzętu Straży Pożarnej i Policji. Impreza nie mogłaby się odbyć bez ogromnego zaangażowania nauczycieli oraz wsparcia finansowego otrzymanego z GKRPA. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a czas minął wesoło i bezpiecznie – mówi Elżbieta Smolińska, koordynatorka ZTU.

„Autoportret – zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję”, pod takim hasłem w Zespole Szkół w Prudniku odbył się festyn sportowo-rekreacyjny. Uroczystego otwarcia dokonała pani dyrektor Krystyna Wróblewska. Festyn został zorganizowany w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W tym dniu przewidzianych było wiele atrakcji, zabaw i zawodów sportowych dla uczniów.

Zadaniem festynu było promowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie przemocy i agresji, promowanie profilaktyki uzależnień oraz tworzenie miłej i przyjaznej atmosfery podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Festyn rozpoczęły występy dzieci, które były każdorazowo nagradzane gromkimi brawami. Po występach, każda z klas wzięła udział w przygotowanych dla niej zajęciach i atrakcjach. Klasy I-III PSP nr 4 swoich sił próbowały w zmaganiach sportowych. Klasy starsze brały udział w zajęciach typu: podchody, gdzie miały do rozwiązania kilka ciekawych zadań, zwiedzały ciekawe miejsca lub poznawały historię miasta, a także brały udział w zawodach sportowych.

Inne atrakcje przygotowane dla uczniów to pokaz musztry wojskowej zaprezentowany przez uczniów klasy mundurowej II LO z Zespołu Szkół Rolniczych, pokaz sprzętu Straży Pożarnej i Policji, a przeprowadzone przez policjantów zajęcia w klasach I-III na temat bezpiecznych wakacji z pewnością pomogą dzieciom dokonać właściwych wyborów w czasie wypoczynku.

W tym roku wsparli nas także Harcerze, którzy prowadzili różne zabawy dla najmłodszych oraz ozdabiali ich twarze pięknymi kolorowymi malunkami.

Przez cały czas trwania festynu dzieci i rodzice mogli spędzić czas w zorganizowanej kawiarence przy kawie i pysznym ciastku. Nie obyło się także bez mocnego tanecznego akcentu, przygotowanego przez panią Aleksandrę Kostrowicką, która niezmordowanie zachęcała wszystkich do wspólnych tańców.

Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami i nagrodami za udział w konkursach i wspólnej zabawie.

Festyn nie mógłby się odbyć bez ogromnego zaangażowania nauczycieli oraz wsparcia finansowego otrzymanego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wszyscy bawili się wyśmienicie, a czas minął wesoło i bezpiecznie.

W ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w Zespole Szkół w Prudniku został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Autoportret”. Spośród wszystkich prac zostały wyłonione najciekawsze, a ich autorzy otrzymali nagrody na akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.

Autor: Elżbieta Smolińska - szkolny koordynator kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Partnerzy 2001 – 2014: