Życie z pasją smakuje lepiej!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Jedną z imprez tegorocznej kampanii ZTU Umysł w Szkole Podstawowej w Palowicach był szkolny dzień talentów pod hasłem „Życie z pasją smakuje lepiej”. – Dzieci z pasją w naszej szkole nie brakuje. Nie chodziło nam jednak o wyłonienie najlepszych, gdyż wszyscy występujący byli wyjątkowi. Miejmy nadzieję, że uświadomili tym, którzy jeszcze swojej pasji nie odnaleźli, że warto jej poszukać – opowiada Joanna Bujoczek-Kwoska, koordynatorka ZTU.

Uroczystość odbyła się w przeddzień zakończenia roku szkolnego i pokazała, że dzieci z pasją w SP w Palowicach nie brakuje. Mamy uczniów uzdolnionych muzycznie, teatralnie, sportowo. Mamy modelarza, pisarkę, treserkę. Są uczennice pasjonujące się jazdą konną, tańcem, gimnastyką, kosmetologią. Pewnie są również w gronie naszych uczniów przyszli wielcy informatycy czy piłkarze, zresztą jednego grającego w drużynie Górnika Zabrze już mamy.

Zgłosiło się 30 uczniów, chcących pokazać swoją pasję. Byli to: Blanka Bienek, Noemi Schier, Eliza Sokalska, Alicja Kasperczyk, Nikodem Rzyczniok, Błażej Kasperczyk, Eliza Górecka, Barbara Gamza, Paulina Sier, Magdalena Gamza, Małgorzata Trzebuniak, Pola Kotwa, Bartosz Szyman, Wiktoria Szyman, Karolina Szweda, Wiktoria Posłuszny, Piotr Jasiulek, Zuzanna Grzegorzek, Emilia Pawlas, Elżbieta Sładek, Bartosz Rokita, Bartosz Czyszczoń, Kamil Gruszka, Filip Baranowicz, Mateusz Kałużny, Aleksander Portka, Nikodem Rapciak, Justyna Palenga, Szymon Rzyczniok, Wiktoria Kubasa.

Całą imprezę profesjonalnie poprowadziły równie uzdolnione Aleksandra Mika i Dominika Szymik.

Nie chodziło nam o wyłonienie najlepszych, gdyż wszyscy występujący byli wyjątkowi. Odkryli w sobie pasję, której się poświęcają i ją rozwijają. W dowód uznania i na pamiątkę razem z gratulacjami otrzymali statuetki z hasłem imprezy.

Celem tej akcji było uświadomienie dzieciom, jak ważnym elementem ludzkiej osobowości są uzdolnienia, które trzeba odkrywać, a te już odkryte rozwijać. Miejmy nadzieję, że wzrosło poczucie własnej wartości u prezentujących się uczniów, pokazali szerszemu gronu swoje talenty, sukcesy i być może uświadomili tym, którzy jeszcze swojej pasji nie odnaleźli, że warto jej poszukać.

Autor: Joanna Bujoczek-Kwoska, koordynatorka kampanii ZTU w Szkole Podstawowej w Palowicach

Partnerzy 2001 – 2014: