Konkursy ZTU i wspólne wyjście na lody!
Szczaniec, woj. lubuskie

– Z wszystkich prac plastycznych i fotograficznych, które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Emilii Sczanieckiej w Szczańcu na konkursy ZTU, powstały w szkole wystawy, które cieszyły się dużym powodzeniem. Wyróżnionym przez komisję autorom nagrody wręczył sekretarz gminy Czesław Słodnik. W konkursie grupowym nagrodziliśmy wszystkie zespoły, wyjściem na lody wszystkich klas, które wzięły w nim udział – opowiada Krystyna Piątek, koordynatorka ZTU.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczańcu wzięli udział w dwóch konkursach zaproponowanych przez GKRPA w Szczańcu w ramach kampanii ZTU. Pierwszy z nich to konkurs plastyczno-literacki „Autoportret”. Zadaniem było narysowanie swojego autoportretu lub opisanie swojej osoby. Drugi to konkurs fotograficzny „My”, którego zadaniem było zrobienie zdjęcia klasy w taki sposób, by w niczym nie przypominało tych oficjalnych, a więc w sposób ciekawy i nowatorski. Z wszystkich prac plastycznych i fotograficznych powstały w szkole wystawy, które cieszyły się dużym powodzeniem. Komisja konkursowa wyróżniła prace plastyczne naszych uczennic: Aurelii Chłopowiec z klasy VI ze szkoły podstawowej, Julii Wolskiej z klasy III gimnazjum oraz Jagody Kiełbasa z klasy II gimnazjum.

Nagrody wręczył sekretarz gminy Czesław Słodnik podczas apelu na zakończenie roku szkolnego 22 czerwca 2018r.

Ogromną trudność sprawiło komisji wybranie najciekawszego zdjęcia. Uznała więc, że należy nagrodzić wszystkie zespoły, które wzięły udział w tym konkursie. Ponieważ miał on charakter grupowy, nagroda powinna być grupowa. Członkowie komisji doszli do wniosku, że będzie to wspólne wyjście na lody wszystkich klas, które wzięły w nim udział. A były to klasy ze szkoły podstawowej: I, II, III a, III b, V, VI, VII oraz klasy gimnazjalne: IIa, II b, III.

Sponsorem wszystkich nagród była GKRPA w Szczańcu.

Koordynatorem konkursu w szkole była Krystyna Piątek – pedagog szkolny, którą dzielnie wspierała Beata Żelechowska – nauczycielka nauczania zintegrowanego.

Autor: Krystyna Piątek - pedagog szkolny, koordynatorka ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: