Z kampanią ZTU wszyscy wygrywamy!
Praszka, woj. opolskie

Z okazji Dnia Dziecka, podczas Dnia Sportu Szkolnego uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Praszce wzięli udział w grach zespołowych i konkurencjach indywidualnych. – Nie było przegranych. Zwycięzcy i zwyciężeni – wszyscy otrzymali nagrody, które ufundowała Miejsko-Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Praszce – mówi Andrzej Podyma, Pełnomocnik Burmistrza ds. PiRPA.

30 maja w PSP nr 2 w Praszce odbył się Dzień Sportu Szkolnego z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowano w ramach kolejnej edycji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 pod hasłem „Autoportret”.

 Zmagania sportowe poprzedziła zbiórka wszystkich uczniów na boisku szkolnym, na której uczniowie zostali zapoznani z programem, jaki miał obowiązywać w tym dniu, które koordynował Ireneusz Ośródka. Promowano główne cele kampanii: zdrowy styl życia i sport jako alternatywę wobec nudy i agresji. Zmagania sportowe odbywały się na boisku szkolnym i sali gimnastycznej.

 W trakcie gier i zabaw uczniowie zobowiązali się do przestrzegania zasad „fair play” i regulaminu uczciwej rywalizacji. Został on wcześniej opracowany przez dzieci. Uczniowie rywalizowali w rozgrywkach zespołowych, rozegrano m.in. turniej w „dwa ognie” klasy I-III, turniej piłki koszykowej dziewczyn i chłopców klasy IV- VII, turniej piłki nożnej dziewczyn i chłopców klasy IV- VII.

W trakcie rozgrywek uczniowie mogli indywidualnie sprawdzić swoje umiejętności w takich konkurencjach jak: skoki na skakance, rzut lokami do celu, żonglowanie piłki i inne. Na zakończenie zmagań sportowych rozegrano mecz piłki siatkowej uczniowie kontra nauczyciele.

 Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji. Nie było przegranych. Zwycięzcy i zwyciężeni – wszyscy otrzymali nagrody, które ufundowała Miejsko- Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Praszce. W ramach tej kampanii zorganizowaliśmy także gminny konkurs plastyczno-literacki o tematyce profilaktycznej „Autoportret”, wzięli w nim udział uczniowie z klas IV, V i VI.

Autor: Andrzej Podyma, Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, koordynator ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: