Nowe boisko na finał kampanii ZTU!
Łukowa, woj. lubelskie

Tegoroczny Gminny Finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zorganizowany, już po raz osiemnasty, przez Szkołę Podstawową im. por. Edwarda Błaszczaka ps. "GROM" w Chmielku, połączony został z Rodzinnym Festynem Sportowym z okazji oddania do użytku boiska sportowego w Chmielku. Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Łukowa Stanisław Kozyra, Dyrektor SP w Chmielku Zbigniew Sokal oraz Rada Rodziców Szkoły.

Uroczystego przecięcia wstęgi nowo oddanego do użytku boiska dokonali przybyli na tę uroczystość: Jarosław Stawiarski – Minister Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Michał Mulawa - Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Kazimierz Paterak - Starosta Biłgorajski, Wójt i Radni Rady Gminy Łukowa oraz przedstawiciele gospodarzy i uczniów. Poświęcenia boiska dokonał ksiądz Marek Tworek, proboszcz Parafii Chmielek.

Dla licznie zebranych dzieci, młodzieży, mieszkańców Chmielka i okolicznych miejscowości przygotowano darmowy plac zabaw, opiekę animatora oraz konkursy z nagrodami. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. "Grom" w Chmielku zaprezentowali program artystyczny o prawach dziecka.

W trakcie imprezy uczniowie - zwycięzcy szkolnego etapu konkursu tegorocznej kampanii pod hasłem: „AUTOPORTRET - Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję! – czyli o budowie poczucia własnej wartości” otrzymali z rąk Stanisław Kozyry – Wójta Gminy Łukowa i Jana Roja – kierownika PT KRUS w Biłgoraju nagrody oraz dyplomy wyróżnienia. Wszystkim obecnym na imprezie uczniowie rozdali ulotki profilaktyczne tegorocznej kampanii.

Na nowym boisku rozegrano mecze piłki nożnej pomiędzy młodzieżą ze szkół w Chmielku i Łukowej. Dla wszystkich uczestników imprezy gospodarze przygotowali poczęstunek: pyszną grochówkę z wojskowego kotła i kiełbaski z grilla.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „GROM” w Chmielku Zbigniew Sokal i szkolna koordynatorka kampanii składają na ręce Wójta Gminy Łukowa Stanisława Kozyry i jego współpracowników serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w kampanię na terenie naszej szkoły i sfinansowanie nagród konkursowych.

Autor: Kazimiera Sokal, koordynator kampanii w SP w Chmielku

Partnerzy 2001 – 2014: