Moje wady i zalety!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

– Na zajęciach profilaktycznych „Moje wady i zalety” przeprowadziliśmy z wychowankami dyskusję na temat tego czym są zalety, a czym wady. Kiedy na koniec dzieci czytały miłe słowa napisane o nich przez rówieśników, widać było radość na ich twarzach – mówi Monika Horny, koordynatorka ZTU w Placówce Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny.

W ramach tegorocznej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zostały zorganizowane w naszej placówce zajęcia profilaktyczne. Podczas zajęć przeprowadziliśmy z wychowankami dyskusję na temat tego czym są zalety, a czym wady. Następnie wszyscy otrzymali zadanie, by zastanowić się nad samym sobą i zapisać na kartce swoje zalety i wady. Niektórym osobom bardzo ciężko było odszukać w sobie negatywnych cech. Następnie kto chciał, mógł na głos przedstawić wszystkim wypisane przez siebie cechy.

W dalszej części zajęć każdy z wychowanków miał przyczepioną na plecach kartkę. Zadaniem wychowanków było napisanie na plecach kolegi/koleżanki jednej pozytywnej cechy opisującej daną osobę. Dzieciom sprawiło to wiele frajdy. Pod koniec zajęć każdy mógł przeczytać opinie rówieśników na swój temat. Widać było radość na twarzach wychowanków, gdy czytali miłe słowa na swój temat.

Autor: Monika Horny, PWD w dzielnicy Leszczyny

Partnerzy 2001 – 2014: