Dyskutujemy i samoocenę budujemy!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

– Na początku zajęć odbyła się dyskusja na temat samooceny i akceptacji samego siebie oraz wolontariatu. Do realizacji zajęć wykorzystaliśmy kampanijne materiały, każdy wychowanek uzupełnił odpowiednią kartę pracy – opowiada Monika Horny o kolejnych kampanijnych zajęciach w Placówce Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny.

Najmłodsi zajęli się materiałem ZTU pod nazwą „Jaki jestem? Jaka jestem?”. Jedno z zadań polegało na narysowaniu zwierzęcia, które pod względem zachowania najbardziej ich przypomina. Troszkę starsza grupa otrzymała karty pracy pt. „Pomagając innym staję się lepszy”. Wychowankowie zapoznali się z informacją czym jest wolontariat, a jednym z zadań było zastanowienie się, jakim wolontariuszem chcieliby być, komu pomagać itp.

Natomiast najstarsza grupa otrzymała karty pracy „Akceptuję samego siebie”. Ich zadaniem było wypisać cechy, które najbardziej w sobie lubią oraz dowiedzieć się, co myślą o nich rówieśnicy. Na kampanijnych ulotkach znajduje się także wiele cennych informacji i rad, które wychowankowie z zaciekawieniem czytają.

Autor: Monika Horny, koordynatorka ZTU w PWD w dzielnicy Leszczyny

Partnerzy 2001 – 2014: