Dla rodziny śpiewamy i tańczymy!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Jak co roku, w Placówce Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny postanowiono zorganizować „Dzień Rodziny”. Tegoroczne wydarzenie połączone zostało z trwającą właśnie kampanią ZTU – bo kto jak nie rodzina jako pierwsza dba o nasz rozwój na wszystkich płaszczyznach życia. W tym wyjątkowym dniu goście mogli obejrzeć występ artystyczny wychowanków Placówki. Dziewczynki zaśpiewały piosenki, a chłopcy przedstawili oryginalny układ taneczny.

W tym roku głównym tematem Kampanii jest samoocena dziecka. Organizowanie tego typu imprez pomaga dziecku w wielu kwestiach m.in.: rozwija potrzebę przynależenia do grupy, wzmacnia więzi rodzinne, pozwala na międzypokoleniową integrację. Wszystkie te aspekty pomagają w rozwijaniu prawidłowego poczucia własnej wartości.

Po przywitaniu gości nasi wychowankowie zaprezentowali przygotowany przez siebie występ artystyczny. Nie zabrakło pięknych piosenek w wykonaniu starszych oraz tych młodszych dziewczynek. Dużo śmiechu można było usłyszeć podczas nietuzinkowego układu tanecznego wykonanego przez naszych zdolnych chłopaków. Po części artystycznej każdy mógł poczęstować się pysznym deserem, pączkiem oraz przekąskami z grilla.

 

Partnerzy 2001 – 2014: