W kampanii motywujemy i rywalizujemy!
Chełmiec, woj. małopolskie

– Na finał tegorocznej kampanii ZTU w Zespole Szkół w Paszynie odbył się Rajd na Zdrowie na Jodłową Górę. Na miejscu uczniowie spędzili czas przy ognisku oraz na grach, zabawach i dyskusji o przyjaźni – relacjonuje Ewa Surówka, koordynator ZTU. Na koniec roku szkolnego, podczas którego w ZS w Paszynie stawiano na sport, dyrektor wręczyła statuetkę Sportowca Roku.

Podczas Rajdu ponad 60 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum udowodniło, że w dobrym towarzystwie – w gronie rówieśników i przyjaciół nawet 2 -godzinny marsz stromo w górę może być przyjemnością. Po dotarciu na miejsce było ognisko, gry i zabawy, a także konkurs wiedzy o sporcie, w którym najlepszy okazał się Mateusz Szczurek z kl. II gimnazjum. Na koniec odbyła się dyskusja nt. przyjaźni zakończona jednym wnioskiem: Prawdziwy przyjaciel to skarb!

W nagrodę za aktywny udział w rajdzie wśród wszystkich uczestników rajdu rozlosowano upominki. Rajd na Zdrowie był uwieńczeniem trwającego w naszej szkole Tygodnia Sportu, podczas którego uczniowie rywalizowali w różnych dyscyplinach, wyjeżdżali na basen, na wycieczki.

W naszej szkole stawiamy na sport jako ważną alternatywą dla używek. Dlatego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum organizujemy zajęcia rekreacyjno-sportowe, a także imprezy rekreacyjne tj. Zimowy Dzień Sportu w Cieniawie, w którym w tym roku wzięło udział ponad 40 uczestników – uczniów i rodziców.

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy sportowe w różnych dziedzinach. W ramach kampanii na koniec roku nagradzamy najlepszych sportowców szkoły. W tym roku statuetkę Sportowiec Roku z rąk pani dyrektor odebrała absolwentka naszego gimnazjum Sonia Miczołek.

Akcenty prozdrowotne znalazły się także podczas obchodów tegorocznego Święta Patrona Szkoły. Każda klasa z pomocą rodziców przygotowywała Zdrowy Stragan z owoców i warzyw. Kompozycje były imponujące. Za trud i pomysłowość każda klasa otrzymała kosz owoców.

Uczniowie szkoły podstawowej wzięli też udział w konkursie plastycznym „Na skrzydłach przyjaźni”. Najładniejsze prace zostały wysłane do organizatorów kampanii. Na godz. wychowawczych i lekcjach wf-u odbyły się pogadanki nt. przyjaźni, a także niebezpieczeństw czyhających na młodych ludzi podczas wakacji.

Autor: Ewa Surówka, koordynator ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: