Przyjaźń – tę wartość chcemy pokazać!
Bytów, woj. pomorskie

– W Konkurs plastyczno-literacki ZTU włączyli się uczniowie w Szkołach Podstawowych w Bytowie, Rekowie, Pomysku Wielkim, Niezabyszewie oraz w Gimnazjach w Bytowie, Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bytowie i Ochotniczym Hufcu Pracy w Bytowie. SP w Gostkowie zaangażowała się też w kampanię „Rodzina na TAK” – informuje Sylwia Ramczykowska z Urzędu Miejskiego w Bytowie.

Kampanie „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, „Rodzina na TAK” realizowane były w Szkole Podstawowej w Gostkowie od kwietnia do czerwca. Objętych działaniem zostało 125 uczniów szkoły i oddziałów przedszkolnych, ich rodzice i rodziny.

W ramach tych programów przeprowadzone zostały zajęcia, pogadanki, konkursy plastyczne i literacki, festyn rodzinny, przedstawienia dla rodziców, spotkania z interesującymi ludźmi. Zadania zrealizowane zostały przez pedagoga szkolnego, wychowawców, nauczycieli i pielęgniarkę szkolną, zaangażowani byli również bardzo rodzice. Zajęcia zorganizowano przy wsparciu finansowym Gminy Bytów.

Konkurs plastyczno-literacki „Na skrzydłach przyjaźni” odbył się także w Szkołach Podstawowych w Bytowie, Rekowie, Pomysku Wielkim, Niezabyszewie oraz w Gimnazjach w Bytowie, Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bytowie i Ochotniczym Hufcu Pracy w Bytowie.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który mógłby zostać przyjacielem. W ten sposób uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania: Kim jest prawdziwy przyjaciel? Jakie cechy powinien posiadać? Uczniowie mieli szansę wykazać się talentem, pomysłowością i kreatywnością w interpretacji tematu.

Wszystkie nadesłane prace zostały przesłane przez Gminę Bytów do organizatorów kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w Poznaniu. Mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu z naszej Gminy zostaną wyróżnieni, a może będą też tacy, którzy zostaną zaproszeni do udziału w finale w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Autor: Sylwia Ramczykowska, Urząd Miejski w Bytowie, Wydział Spraw Obywatelskich i Społecznych

Partnerzy 2001 – 2014: