Na rowerach podsumowaliśmy działania!
Praszka, woj. opolskie

Rajd rowerowy do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego podsumował kampanię w Publicznym Gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Praszce. – Młodzież poznała walory parku, ale też zdrowy sposób spędzania czasu wolnego. Na miejscu uczestnicy rajdu wzięli udział w sportowych konkurencjach – mówi Andrzej Podyma, koordynator ZTU.

Publiczne Gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Praszce kolejny już raz wzięło udział w Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Kampania została zapoczątkowana w kwietniu od ogłoszenia konkursów i zapoznania uczniów i rodziców z ulotkami profilaktycznymi.

Uczniowie wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim „Na skrzydłach przyjaźni” organizowanym w ramach ZTU. Ogłoszono również szkolny program plastyczny „Wierzę w siebie, dopalaczom stop”.

31 maja zorganizowano w szkole „Dzień bez papierosa” z ulotkami, plakatami i wystawą prac. 1 czerwca w ramach kampanii odbył się dzień sportu szkolnego.

Podsumowaniem kampanii był dwudniowy rajd rowerowy do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Młodzież poznała walory parku, ale też zdrowy sposób spędzania czasu wolnego. Na miejscu rozegrano konkurencje sportowe pomiędzy uczestnikami.

Zakupione nagrody zostały wręczone podczas apelu podsumowującego wyniki sportowe za rok szkolny 2016/2017.

Autor: Andrzej Podyma, Pełnomocnik Burmistrza Praszki ds. RPA, koordynator ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: