Trzeźwy Umysł lubi sportową aktywność
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Tegoroczna kampania ZTU w Szkole Podstawowej w Palowicach przebiegła w duchu sportowej rywalizacji. W kwietniu odbył się I Szkolny Turniej Piłkarzyków, a w czerwcu sportowa impreza plenerowa. – Na zakończenie roku szkolnego wyróżniono twórców najciekawszych prac na konkurs ZTU. Na młodych sportowców i artystów czekały dyplomy i nagrody – opowiada Joanna Bujoczek-Kwoska, koordynator ZTU.

Organizatorami I Szkolnego Turnieju Piłkarzyków zostali uczniowie klasy szóstej: Nikodem Rapciak, Aleksander Portka, Seweryn Kluba i Przemysław Słupik wraz z koordynatorem Joanną Bujoczek-Kwoską.

Przygotowane zostały plakaty informacyjne dotyczące turnieju, regulamin, listy uczestników. Zgłosiło się 30 uczniów, chcących rywalizować o tytuł najlepszej drużyny w szkole.

Po zaciętych, pełnym emocji pojedynkach, najlepsi okazali się Kacper i Karol Knop. Bracia byli bezkonkurencyjni. Wicemistrzami szkoły zostali Mateusz Piecha i Bartosz Janużyk, zaś III miejsce zajęli Aleksander Portka i Nikodem Rapciak. Dla wszystkich zorganizowano poczęstunek, a dla najlepszych nagrody i dyplomy.

Jak co roku, w czerwcu odbyła się impreza plenerowa o charakterze sportowym, skierowana do całej społeczności szkolnej. W przebieg imprezy zaangażowani byli również wszyscy nauczyciele naszej szkoły, pod okiem wuefisty Grzegorza Formeli. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, osobno klasy młodsze i starsze, oddzielnie dziewczyny i chłopcy. Przygotowano konkurencje, w których każdy uczeń mógł się sprawdzić. W tym roku były to rzuty do kosza, piłeczką palantową oraz oponą. Skakano również w dal oraz strzelano piętą do bramki.

Po przejściu przez każdego ucznia przez wszystkie stanowiska, nastąpiło podliczenie punktów oraz wyłonienie najlepszych. Wśród dziewczyn zwyciężyły Wiktoria Posłuszny z klas młodszych oraz Oliwia Marks z klas starszych. Najlepsi wśród chłopców okazali się odpowiednio Mateusz Piecha i Aleksander Portka. Drugie miejsca zajęli: Wiktoria Portka, Miriam Rzyczniok, Bartosz Blinda oraz Mateusz Kaczmarczyk, zaś na trzeciej pozycji uplasowali się Paulina Sier, Dominika Szymik, Jakub Brzoza i Tomasz Nowak. Uczniowie ci otrzymali z rąk pana dyrektora nagrody.

W dniu zakończenia roku szkolnego wyróżniono uczniów, którzy stworzyli najciekawsze prace na konkurs kampanii „Na skrzydłach przyjaźni”. Jak zwykle powstały piękne, oryginalne prace, nad którymi niejednokrotnie pracowano przez wiele godzin w świetlicy szkolnej, pokazujące przyjaźń z wybraną postacią literacką. Dyplomy oraz nagrody otrzymali Agnieszka Bolik, Michalina Mosz, Wojciech Musioł, Zuzanna Grzegorzek, Emilia Łuczak i Maria Musioł. Wyróżnione zostały prace autorstwa Mai Czerneckiej, Elżbiety Sładek, Magdaleny Gamzy, Pauliny Sier, Alicji Kapsperczyk, Wiktorii Portki, Kacpra Knopa, Amelii Kałużny, Wiktorii Posłuszny, Amelii Wolnik, Wiktorii Szubert oraz Emilii Pawlas.

Tegoroczne przedsięwzięcia realizowane w ramach kampanii miały za cel promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie aktywności fizycznej i twórczej uczniów oraz integrację społeczności szkolnej. Cele zostały osiągnięte, dodatkowo towarzyszyły temu świetna zabawa i dobre humory, czego potwierdzeniem mogą być poniższe zdjęcia.

Autor: Joanna Bujoczek-Kwoska

Partnerzy 2001 – 2014: