Na warsztatach z ZTU edukujemy rowerzystów
Zamość, woj. lubelskie

Na warsztatach z ZTU edukujemy rowerzystów! – Na spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej młodzi rowerzyści ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu dowiedzieli się, które ulice są wyjątkowo niebezpieczne i przypomnieli sobie przepisy, na końcu był sprawdzian na torze przeszkód – opowiada koordynator Renata Panas o kampanijnych warsztatach.

W ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu zorganizowano cel projektów prozdrowotnych pod hasłem „Zakręcony Tydzień”. Jeden dzień poświęcony był rowerowemu bezpieczeństwu na drogach.

We współpracy ze Strażą Miejską przygotowaliśmy warsztaty nt. bezpiecznego poruszania się po drogach miejskich. Funkcjonariusze wskazali nam miejsca i skrzyżowania ulic szczególnie niebezpieczne w naszym mieście. Uczniowie powtórzyli sobie lekcję z przepisów o ruchu drogowym oraz o konieczności zakładania kamizelek i kasków ochronnych. Na zakończenie każdy uczeń klasy czwartej miał możliwość by zaliczyć praktycznie rowerowy tor przeszkód, łatwo nie było:)

Autor: Renata Panas, koordynator ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: