Muzyczne zajęcia z kampanią ZTU
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Muzyczne zajęcia z kampanią ZTU! – Muzyka uczy wrażliwości, kreatywności, panowania nad emocjami, współpracy, w leszczyńskiej placówce często towarzyszy wychowankom. Podczas kampanijnych muzycznych zajęć z wykorzystaniem Bum Bum Rurek dzieci świetnie się bawiły! – mówi Mariusz Michalski z Placówki Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny.

Muzyka w życiu każdego człowieka odgrywa ważną rolę. Tak naprawdę ciężko wyobrazić sobie życie bez niej. Jest ona idealnym sposobem na odstresowanie się, zrelaksowanie, ukojenie smutków. Zbiór kilku dźwięków usłyszanych w danej chwili jest w stanie naprawić nasz humor, nastrój, stosunek do drugiego człowieka, działa na naszą wyobraźnię i podświadomość.

Na ścieżce wychowania muzyka także odgrywa istotną rolę. Uczy wrażliwości, kreatywności, panowania nad emocjami, współpracy. Dlatego też w naszej leszczyńskiej placówce regularnie odbywają się różnego rodzaju zajęcia muzyczne. Tym razem w ramach kolejnej edycji kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zorganizowaliśmy zajęcia muzyczne z wykorzystaniem BUM BUM RUREK.

Rurki te są o tyle niezwykłe, gdyż każda z nich poprzez uderzenie wydaje dźwięk o różnej wysokości. Jest to świetna rozrywka dla naszych wychowanków. W trakcie zajęć wychowankowie uczyli się zasad zdrowej rywalizacji, a następnie także pracy w grupie. Aby muzyka była płynna, wszyscy musieli ze sobą współpracować. Wystarczył jeden mały błąd i wszystko trzeba było zaczynać od nowa. Dzieciaki świetnie bawiły się podczas muzycznego wyzwania.

Autor: Mariusz Michalski, Placówka Wsparcia Dziennego w dzielnicy Leszczyny

Partnerzy 2001 – 2014: