Kampanijny „Marsz Przyjaźni”
Zamość, woj. lubelskie

– W Zespole Szkół nr 5 w Zamościu w ramach ZTU odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy. Głównym punktem programu był „Marsz Przyjaźni” uczniów ze szkół na Osiedlu Karolówka. Przybyły delegacje z SOSW, ZSP nr 2 i ZSP nr 5 w Zamościu – relacjonuje koordynator Małgorzata Truszyńska-Kutnik. Potem była część artystyczna i wspólne tworzenie Kwiatu Przyjaźni, podsumowano także konkurs ZTU.

Dzień Szkoły bez Przemocy podsumował najważniejsze działania profilaktyczne realizowane w roku szkolnym. W marszu wzięło udział ok. 100 uczniów. Mimo deszczowej pogody dobry nastrój nie opuszczał uczestników. Każdy pamiętał, że przesłaniem imprezy jest przyjaźń.

Po zakończeniu marszu odbyła się część artystyczna pt. „Przyjaźń to najdelikatniejszy kwiat”. Uczniowie wspaniale zaprezentowali się. Były wiersze, piosenki, tańce towarzyskie, układy taneczne z balonami i szarfami. Ostatnim punktem programu było stworzenie przez wszystkich uczestników marszu wspólnego KWIATU PRZYJAŻNI. Uroczystość przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze.

Został także podsumowany konkurs ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł „Na skrzydłach przyjaźni”. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Gabriela Gawliczak IV b i Karolina Stefańska IV a

II miejsce – Karolina Fugiel IV b

III miejsce – Aleksandra Klajn V b i Rozalia Krzywosz V a

Uczniowie otrzymali dyplomy super przyjaciela oraz nagrody.

Dzień Szkoły bez Przemocy został przygotowany przez Agnieszkę Frykowską i Małgorzatę Truszyńską-Kutnik przy zaangażowaniu i pomocy nauczycieli wychowawców, wychowania fizycznego, pań świetliczanek oraz uczniów i ich rodziców.

Autor: Małgorzata Truszyńska-Kutnik, Zespół Szkół nr 5 w Zamościu - Szkoła Podstawowa nr 8

Partnerzy 2001 – 2014: