Lekcje ZTU mogą pomóc uratować życie!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Dzieci z klas drugich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowej Soli odbyły szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, podczas którego dowiedziały się, jakie działania należy podjąć w sytuacji wypadku. – Mamy nadzieję, że nie będziemy zmuszeni do wykorzystywania zdobytej wiedzy w życiu, ale jeśli jednak, to z pewnością Zachowamy Trzeźwy Umysł i podołamy zadaniu – mówią uczniowie.

Zajęcia poprowadziła pani pedagog Elżbieta Kwaśniewska. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej, uzupełnione zostały bajką edukacyjną, a na koniec uczniowie ćwiczyli poznane zasady w parach.

Lekcja dotyczyła zachowania się podczas wypadku, kolejności wykonywanych czynności, prawidłowego ułożenia osoby poszkodowanej oraz wykonywania resuscytacji. Prowadząca zajęcia przekazała wiele ciekawych informacji, m.in. jak sprawdzić przytomność poszkodowanego, jak należy zgłosić wypadek dzwoniąc na Europejski Numer Alarmowy 112 czy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

Dzieci słuchały w skupieniu, a następnie samodzielnie naśladowały pokazane czynności. To była bardzo wartościowa lekcja.

Relację nadesłała Kinga Kozioł, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowej Soli.

Partnerzy 2001 – 2014: