ZTU ma ciekawe konkursy i świetne materiały
Siemianowice Śląskie, woj. śląskie

ZTU ma ciekawe konkursy i świetne materiały! Kolejnymi placówkami, propagującymi przekaz ZTU w Siemianowicach Śląskich, były Zespół Szkół Integracyjnych, w którym przeprowadzono kampanijne spotkania i dla dzieci i dla opiekunów oraz Zespół Szkół nr 4, gdzie działania podsumowano szkolnym festynem.

W Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich działania rozpoczęto od poinformowania społeczności szkolnej o kolejnej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Cele przedsięwzięcia omówiono na pogadankach z uczniami, podczas których wykorzystano otrzymane materiały kampanii. Materiały ZTU znalazły się także na szkolnej gazetce ściennej. Ponadto uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przystąpili do konkursu plastyczno-literackiego „Pod dobrą opieką”

Podsumowanie kampanii odbyło się w trakcie szkolnego festynu „Razem bezpieczniej”, na którym wręczono przesłane przez organizatora ZTU dyplomy i nagrody laureatom szkoły podstawowej i gimnazjum. Dodatkowo przyznano szkolne wyróżnienia za udział w konkursie w postaci dyplomów i drobnych upominków.

W Zespole Szkół nr 4 W Siemianowicach Śląskich kampania została zrealizowana zgodnie z założeniami programu oraz z wykorzystaniem przestanych przez Urząd Miasta materiałów.

Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum omawiali oraz wypełniali Karty Pracy na zajęciach klasowych z wychowawcą lub indywidualnych z pedagogiem/psychologiem („Tola i Tymek na ścieżce zdrowia”, „Kto pomoże, kto się zaopiekuje, kto pochwali?”, „Pomóż Toli i Tymkowi dobrze wybrać”, „Moje emocje”, „Jak radzić sobie z problemami?”, „Wolność, odpowiedzialność”).

Część uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowała także prace na konkurs „Pod dobrą opieką”.

W ramach kampanii szkolny psycholog przeprowadził spotkania pedagogizujące dla rodziców. Przy tej okazji rozprowadzono ulotki edukacyjne „Dobra opieka daje moc”. Materiały edukacyjne zostały również wyeksponowane na szkolnej gazetce.

Autor: pedagog Krystyna Hulin - Zespół Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich, Teresa Golik – dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Siemianowicach Śląskich.

Partnerzy 2001 – 2014: