W ZTU prezentujemy nasze pomysły!
Siemianowice Śląskie, woj. śląskie

W ZTU prezentujemy nasze pomysły! W Zespole Szkół nr 1 w Siemianowicach Śląskich kampanijne inicjatywy podjęli zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16, jak i Gimnazjum nr 5. Dla uczniów przygotowano Dzień Profilaktyki, konkursy i zajęcia na których pracowano z materiałami ZTU. Dorośli wiedzę o kampanii mogli zaczerpnąć z redagowanego w szkole „Informatora dla Rodziców”.

W szkole została przygotowana gazetka ścienna prezentująca materiały i tematy tegorocznej kampanii.

W czasie Dnia Profilaktyki uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach z wychowawcami, na których omówiono co znaczy dobra opieka i wykonano plakaty prezentujące pomysły dzieci. Uczniowie gimnazjum opracowali plakaty pt „Jak radzić sobie z problemami?”. Zorganizowano też wystawę prac dzieci na terenie placówki.

Na godzinach wychowawczych przeprowadzono zajęcia na których dzieci wykonały prace pt „Pod dobra opieką”. Uczniowie zostali zapoznani z konkursami organizowanymi w ramach kampanii, a przygotowane prace przesłano do siedziby organizatora.

We wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum odbyły się odpowiadające danej grupie wiekowej zajęcia wykorzystujące materiały „Tola i Tymek na ścieżce zdrowia”, „Kto pomoże, kto się zaopiekuje, kto pochwali?”, „Pomóż Toli i Tymkowi dobrze wybrać”

Rodzice zostali zapoznani z programem ZTU za pomocą redagowanego w szkole „Informatora dla Rodziców”. W czasie zebrań rozdano rodzicom materiały informacyjne „Troszczę się o Ciebie”, „Dobra opieka daje moc”.

Autor: Katarzyna Jadwiszczok, Zespół Szkół Nr 1 w Siemianowicach Śląskich.

Relację nadesłała Teresa Zawodniak, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie

Partnerzy 2001 – 2014: