ZTU to promocja zdrowego stylu życia!
Łukta, woj. warmińsko-mazurskie

ZTU to promocja zdrowego stylu życia! Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie i szkoły filialnej w Mostkowie w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł brali udział w zajęciach przygotowanych przez pedagoga. Głównym celem była promocja zdrowego stylu życia.

Podczas wydarzenia przeprowadzono dyskusję, wybierano zdrowe produkty i promowano właściwe spędzanie czasu wolnego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I–III. Klasa II przygotowała prace plastyczne na konkurs „Pod dobrą opieką”.

W klasach starszych (IV–VI) omówiono produkty niezdrowe dla organizmu (np. papierosy, alkohol, śmieciowe jedzenie).

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia każda klasa przygotowywała kanapki ze zdrowych produktów – była to prawdziwa reklama zdrowego odżywiania. Lepiej zapobiegać, niż leczyć – takie hasło przyświecało podczas zajęć z młodzieżą.

Uczniowie szkoły uczestniczyli też w zajęciach przygotowanych przez pedagoga na temat tolerancji i wyrozumiałości.

Nauczyciele, wychowawcy oraz pedagog prowadzili zajęcia z profilaktyki – dopalacze, alkohol i inne uzależnienia. Natomiast rodzice uczestniczyli w warsztatach interpersonalnych, które zostały przeprowadzone przez p. W. Sadowską (pracownik ds. profilaktyki w Gminie Łukta) we współpracy z pedagogiem i skupiały się na komunikacji rodzic – dziecko.

Materiał nadesłała Anna Ogonowska, pedagog.

Partnerzy 2001 – 2014: