Ulotki ZTU są niezawodne!
Hrubieszów, woj. lubelskie

Ulotki ZTU są niezawodne! Pod koniec maja w ZSM nr 1 w Hrubieszowie zorganizowano Dzień Otwarty, który połączono z Dniem Dziecka oraz Dniem Sportu Szkolnego. – Działania profilaktyczne, jakie realizujemy w naszej szkole, pomogły nam wypromować niezawodne ulotki profilaktyczne przygotowane przez ZTU – informują koordynatorzy.

Na stoisku profilaktycznym, zorganizowanym przez pedagogów szkolnych – Martę Kuczyńską i Annę Karkuszewską, poprzez udział w quizie można było sprawdzić swoją wiedzę o szkodliwości palenia papierosów, a dzięki slalomowi w alkogoglach i narkogoglach można było dowiedzieć się, w jaki sposób alkohol i narkotyki upośledzają spostrzeganie świata.

Wolontariusze z naszej szkoły promowali działalność wolontariatu oraz mediacji rówieśniczych, prowadzonych w ZSM nr 1 w Hrubieszowie. Uczniowie odwiedzający stoisko mogli otrzymać ulotki profilaktyczne i gadżety profilaktyczne.

– Cieszymy się, że możemy promować naszą działalność profilaktyczną dzięki organizatorom Zachowaj Trzeźwy Umysł! – komentują koordynatorki.

Materiał nadesłała Marta Kuczyńska, pedagog szkolny.

Partnerzy 2001 – 2014: