Profilaktyka w rytmie rap
Hrubieszów, woj. lubelskie

Niecodzienny apel profilaktyczny zorganizowano z okazji Dnia bez Przemocy w ZSM nr 1 w Hrubieszowie.

W ZSM nr 1 w Hrubieszowie zagościł Dobromir „Mak” Makowski, znany w całej Polsce rapujący pedagog. W tym niecodziennym apelu profilaktycznym wzięli udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum.

Prowadzący spotkanie, na swoim własnym przykładzie, ukazał uczniom zgubne skutki nałogów a także ulegania presji grupy.  W przystępny dla uczestników sposób opowiedział i „wyśpiewał” o najważniejszych jego zdaniem wyzwaniach, jakie stawia przed każdym z nas życie oraz zasadach, jakich warto przestrzegać na co dzień.

Dobromir „Mak” Makowski podkreślił, jak ważne jest to, by się wzajemnie słuchać i szanować oraz pozostawać sobą niezależnie od okoliczności. Takie postępowanie może uchronić człowieka przed popełnieniem błędów, które mogą zaważyć na jego przyszłym życiu.

Uczestnicy spotkania byli pod ogromnym wrażeniem rap-pedagoga. Uświadomili sobie, że pomimo trudności w życiu osobistym, można osiągnąć w życiu sukces, spokój i stabilizację. Każdy człowiek jest bowiem „kowalem swojego losu” i od niego zależy jak pokieruje własnym życiem.

Uczniowie aktywnie brali udział w proponowanych przez prowadzącego ćwiczeniach, a w nagrodę otrzymali płyty CD.

Apel zorganizowały Marta Kuczyńska i Anna Karkuszewska, a sfinansowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych UM Hrubieszów.

Partnerzy 2001 – 2014: