Mediatorzy edukują!
Hrubieszów, woj. lubelskie

Mediatorzy edukują! Pod auspicjami kampanii ZTU pod koniec kwietnia w ZSM nr 1 zorganizowano spotkanie mediatorów szkolnych z dziećmi i młodzieżą – wychowankami Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Hrubieszowie.

Mediatorzy przeprowadzili zajęcia pt. „Potrafię rozwiązać konflikt”, podczas których edukowali uczniów w zakresie rozpoznawania uczuć, radzenia sobie z emocjami oraz skutecznego rozwiązywania konfliktów w życiu codziennym.

Uczestnicy zajęć mieli możliwość obejrzenia scenek symulacji mediacji, dzięki którym dowiedzieli się, na czym polega rola mediatora w rozwiązywaniu konfliktów.

Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom i młodzieży faktu, że sami „tworzą swój świat” i to od nich samych zależy, czy będzie lepszy. Uczniowie wykonali wspólne plakaty, na których umieścili swoje symbole radosnego, pozbawionego przemocy świata.

Miłym akcentem spotkania były prezentacje muzyczne oraz poczęstunek, przygotowany przez uczestników spotkania dla mediatorów.

Zajęcia, przeprowadzone przez mediatorów z uczniami niepełnosprawnymi, przyniosły wiele radości i uśmiechu zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym oraz potwierdziły prawdziwość pięknych słów: „Złość i gniew to oznaki strachu. Zniknie on, gdy spotka się z miłością”.

W spotkaniu wzięli udział: Julia Naja z kl. 6a, Julia Mirosław i Maciej Sanek z kl. IIIa, Daria Żywiec z kl. IIIb wraz z Martą Kuczyńską – opiekunem mediatorów szkolnych ZSM nr 1 w Hrubieszowie.

Materiał nadesłała: Marta Kuczyńska, szkolny koordynator kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Partnerzy 2001 – 2014: