Wystartowaliśmy z kampanią ZTU!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Wystartowaliśmy z kampanią ZTU! W kwietniu 2016 roku w Placówce Wsparcia Dziennego w Czerwionce rozpoczęła się realizacja kolejnej ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Pracownicy zostali poinformowani o udziale w kampanii, następnie dokonano wyboru koordynatora oraz realizowanych zadań.

W widocznym miejscu w Placówce został wywieszony plakat przedstawiający plan działań w ramach kampanii oraz plakaty profilaktyczne przedstawiające tematy tegorocznej kampanii.

Kolejnym działaniem było poinformowanie dzieci o udziale placówki w kampanii oraz przedstawienie podstawowych założeń.

W dniu 21 kwietnia odbyło się uroczyste rozpoczęcie kampanii. Z tej okazji pracownicy placówki zorganizowali dla dzieci oraz ich rodziców i rodzeństwa Festyn Rodzinny. W godzinach popołudniowych wszyscy zainteresowani zebrali się pod chmurką przy dźwiękach muzyki.

Rozpoczęliśmy w miłej atmosferze wspólnych rozmów i rozpalania grilla. Później zostały przeprowadzone zabawy z użyciem chusty animacyjnej KLANZA. Dzieci wraz z rodzicami i wychowawcą wesoło śpiewały, biegały, zawijały się w chustę w wielu różnych kombinacjach. Po wyczerpującej zabawie wszyscy poszli posilić się kiełbaską z grilla, bułką i herbatą. Kiedy nabraliśmy nowych sił, przyszła pora na przeciąganie liny.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję zakosztować ducha rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zostały również przeprowadzone liczne konkurencje mające na celu zintegrowanie zebranych. W ten sposób została zaprezentowana miła alternatywa spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym przy zabawie, ruchu i wspólnym posiłku.

Materiał nadesłała: Dorota Kowol, koordynator kampanii w Placówce.

Partnerzy 2001 – 2014: