ZTU to kampania, która docenia zaangażowanie!
Siemianowice Śląskie, woj. śląskie

ZTU to kampania, która docenia zaangażowanie! – „Razem bezpieczniej”, tak brzmiało hasło festynu szkolnego, podsumowującego nasze dokonania w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Na imprezie wręczyliśmy nagrody za udział w konkursach i dyplomy dla najbardziej zaangażowanych nauczycieli – opowiada pedagog szkolny Krystyna Hulin.

Kampanię ZTU w Zespole Szkół Integracyjnych w Siemianowicach Śląskich rozpoczęto od poinformowania całej społeczności szkolnej o uczestnictwie w kolejnej edycji przedsięwzięcia. Realizując cele kampanii przeprowadzono pogadanki z uczniami z wykorzystaniem otrzymanych materiałów profilaktycznych.

Uczniowie szkoły podstawowej przystąpili do konkursu plastycznego „Warto pomagać” oraz konkursu ulotkowego „Zdrowe zagranie”. Gimnazjaliści wzięli udział w konkursie internetowym „Zagrywka w punkt” i konkursie literackim „Razem lepiej”.

Podsumowanie kampanii odbyło się w trakcie szkolnego festynu „Razem bezpieczniej”. Wręczono dyplomy i nagrody dwóm uczniów gimnazjum i uczniowi szkoły podstawowej, przesłane przez organizatorów kampanii. Przyznano także szkolne wyróżnienia w konkursie plastycznym (dyplomy i drobne upominki) dla uczniów szkoły podstawowej, a także dyplomy dla najbardziej zaangażowanych nauczycieli.

Opracowanie przygotowała pedagog szkolny Krystyna Hulin.

Partnerzy 2001 – 2014: