Trzeźwi i aktywni z ZTU
Siewierz, woj. śląskie

- W ostatnią sobotę lipca na obiekcie rekreacyjno-sportowym przy remizie OSP w Leśniakach odbył się Wakacyjny Dzień Sportu pod hasłem „Trzeźwi i aktywni. Impreza miała charakter sportowo-profilaktyczny i została zorganizowana w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, a swym oddziaływaniem objęła wszystkich chętnych do zabawy mieszkańców sołectwa - informują organizatorzy w portalu Urzędu Miasta Siewierz.

W czasie trwania imprezy dzieci i młodzież - w koszulkach „Wakacyjny Dzień Sportu Leśniaki - uczestniczyły w wielu konkurencjach plastycznych, sportowych i literackich, które miały za zadanie promowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do czynnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu. Odbyły się m.in. rozgrywki tenisa ziemnego, konkurs na celne gole do bramki, noszenie jajka na łyżce, przeciąganie liny, rzut kapustą na odległość i konkurs literacki pt.: „Trzeźwi i Aktywni. Najmłodsze dzieci rzucały piłeczkami do kosza, a uzdolnione plastycznie starsze koleżanki malowały buzie maluchów kolorowymi kredkami. Dorośli uczestnicy festynu rozegrali mecz piłki nożnej z młodzieżą.

Oprawę muzyczną imprezy zapewnił uzdolniony muzycznie gimnazjalista, mieszkaniec Leśniaków, Maciej Machura.

Podczas trwania Wakacyjnego Dnia Sportu uczestnicy festynu gościli burmistrza Siewierza Zdzisława Banasia, który odwiedził Leśniaki wraz z senatorem RP Zbigniewem Meresem i posłem na sejm RP Waldemarem Andzelem. W festynie uczestniczyła również przewodnicząca GKRPA Urszula Radziwołek.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Siewierz była sponsorem imprezy wspieranej także przez Kółko Rolnicze z Żelisławic i Bank Spółdzielczy w Myszkowie.

Koordynatorem przedsięwzięcia była Zofia Machura, sołtys Leśniaków, która zrealizowała przedsięwzięcie dzięki pomocy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Leśniaki, a także strażaków.

Źródło: Siewierz.pl

Partnerzy 2001 – 2014: