Satysfakcja gwarantowana!
Korsze, woj. warmińsko-mazurskie

W 2011 roku Zespół Szkół w Łankiejmach po raz koleiny wziął udział w ZTU, angażując nauczycieli, uczniów oraz rodziców. Kampanijne działania objęły również uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie. - Udział w kampanii daje wiele satysfakcji zarówno nam, jak i naszym uczniom - mówi Iwona Walczak, pedagog szkolny z ZS w Sątocznie.

- Aby wyjść z kampanią do szerokiego grona odbiorców, na korytarzach szkoły zamieszczono plakaty: „Rosnę, myślę, dbam, „Dorastamy-Rozumiemy-Pomagamy oraz „Dopalacze. Plakaty „Alkohol?... oraz „FAS zostały umieszczone w witrynach sklepowych - informuje Marta Kragiel, dyrektorka ZS w Łankiejmach. Plakat „Rosnę, myślę, dbam został również wyeksponowany w bibliotece poza terenem szkoły. Wykorzystując ulotki „Kim jestem?, w II klasie gimnazjum przeprowadzono zajęcia z pedagogiem szkolnym. Również pod opieką pedagoga uczniowie przygotowali i wystawili przedstawienie profilaktyczne pt. „Czy w nas nie ma winy?.

Wychowawczyni klasy I gimnazjum poruszyła na zajęciach problem zażywania alkoholu, narkotyków oraz stosowania przemocy. Omówiła przyczyny i skutki nałogów. Dodatkowo uczniowie promowali zdrowy styl życia poprzez wykonanie plakatów. Na zajęciach wykorzystano ulotki: „O co biega? i „Dorastamy, rozumiemy, pomagamy. Dziewięcioro uczniów wzięło udział w konkursie „O co biega?. Zdobywcą dyplomu i tytułu laureata został Patryk Marcinkiewicz. Wychowawczyni klasy III gimnazjum przeprowadziła akcję „Na starcie przegrywasz - alkohol, dopalacze, papierosy, wykorzystując ulotki kampanii. Najaktywniejsi gimnazjaliści otrzymali silikonowe bransoletki ZTU.

W klasie IV szkoły podstawowej na zajęciach z wychowawcą uczniowie zostali zapoznani z celami kampanii ZTU, ponadto rozwiązywali diagramy i rozmawiali na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursach: „Biegnijmy razem i „Rosnę, myślę, dbam. W klasie VI wychowawczyni prowadziła lekcje w oparciu o ulotkę „Dbam o siebie, a pedagog przygotowała zajęcia na podstawie konspektu „Energy drink? Moc niepotrzebna dzieciom, udostępnionego przez biuro kampanii ZTU.

Na zebraniach rodzice otrzymali ulotki: „Pierwsze kroki w nowej szkole oraz „Dopalacze? Nie chowaj głowy w piasek. Podczas imprezy rodzinnej „Dzień rodziny zostały rozdane chorągiewki i ulotki profilaktyczno-edukacyjne: „Bezpiecznie do szkoły i „Nie bądź słaby - bądź ok!. Zaangażowani w kampanię wychowawcy i pedagog jako formę podziękowania za wysiłek włożony w realizację zadań otrzymali certyfikaty.

W ZS im. Jana Pawła II w Sątocznie gimnazjaliści przygotowali apel dotyczący tolerancji oraz gazetkę o prawach człowieka. Podczas zajęć edukacyjnych wychowankowie korzystali z ulotek edukacyno-profilaktycznych. Na zajęciach technicznych robili prezentacje multimedialne o zasadach zdrowego odżywiania, poruszyli m.in. temat bulimii i anoreksji.

- Dużą uwagę zwracamy na kulturę wypowiedzi naszych wychowanków, którym przekazujemy liczne wartości zgodnie z nauką, jaką głosił nasz patron Jan Paweł II - podkreśla Iwona Walczak, pedagog szkolny. W dniu jego święta uczniowie oglądali film o życiu papieża. - Szczególną opieką otoczyliśmy dzieci z młodszych klas, które były jeszcze zagubione w szkole - dodaje pani Iwona. Uczennice z koła europejskiego zadbały o opuszczone groby na cmentarzu przy kościele w Sątocznie.

Na korytarzu szkolnym cyklicznie pojawiały się gazetki propagujące zdrowy styl życia bez nałogów. Uczniowie całej szkoły bardzo chętnie brali też udział w konkursach organizowanych przez nauczycieli, m.in. w Szkolnym Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego oraz konkursie „Bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

Partnerzy 2001 – 2014: