Konkursy ZTU 2014

Konkursy ZTU 2014 - teraz Twój czas!

Ważnym elementem kampanii są konkursy dla dzieci i młodzieży. Co roku staramy się, by zadania były inspirujące, dawały impuls do twórczych poszukiwań, umożliwiając pełne zaprezentowanie talentów.

Tematy dla szkół podstawowych:

HOP NA NARTY - w roku olimpiady zimowej w Soczi nie może zabraknąć konkursu z pytaniami o dyscypliny narciarskie! Wszak polscy sportowcy święcą w tych dyscyplinach triumfy. Odnosząc sukcesy, dają radość wszystkim kibicom.

MÓJ CZAS - uczniowie podstawówek mają za zadanie narysować lub opisać, w jaki sposób najchętniej spędzają swój wolny czas. To pewne, że sporo się o nich dowiemy!

POKAŻCIE SIĘ! - to konkurs dla klas i grup świetlicowych. Uczniowie (na zdjęciach lub w 3-minutowym filmie) opowiedzą o swoich niebanalnych zainteresowaniach, a także o tym, co lubią robić, co przynosi im frajdę i radość.

Tematy dla gimnazjów:

ZIMOWI MEDALIŚCI - internetowy konkurs dla gimnazjalistów polega na poprawnym odpowiedzeniu na pięć podchwytliwych pytań związanych z zimowymi dyscyplinami sportu.

Adres strony internetowej konkursu Zimowi medaliści: www.TrzezwyUmysl.pl/medalisci

NASZ CZAS - uczniowie narysują lub opiszą chwile spędzane z przyjacielem. Co razem robią? Jakie mają wspólne zainteresowania? Czym jest przyjaźń? Na tego typu pytania zapewne będą musieli odpowiedzieć gimnazjaliści, szykując się do konkursu.

POKAŻCIE SIĘ! - przez młodzieżą zadanie polegające na nakręceniu krótkiego filmu (maksymalnie 3-minutowego) prezentującego członków grupy, klasy czy zespołu, ze szczególnym uwzględnieniem ich zainteresowań. Telefon komórkowy, aparat, kamera - nie jest ważne, jakim sprzętem się posłużą, by pokazać swoje zalety.

SZUKAMY MŁODYCH MISTRZÓW - BEZKONKURENCYJNI - nie ustajemy w wysiłkach, by znajdować, promować ciekawych i wyjątkowych gimnazjalistów. W 2014 roku będzie można zaprezentować swoje osiągnięcia na specjalnej stronie internetowej, a jury wybierze pięcioro bezkonkurencyjnych młodych ludzi.

Adres strony internetowej konkursu: www.TrzezwyUmysl.pl/bezkonkurencyjni

Oto wypowiedzi laureatów konkursów 2013:

Ewa Gołębiowska, 16 lat, gmina Krasnystaw (woj. lubelskie): W kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł naprawdę opłaca się uczestniczyć! To nie tylko nagrody, ale i jedyne w swoim rodzaju ciekawe przeżycia.

Wojtek Ciołek, 7,5 lat, Śrem (woj. wielkopolskie): Chcę gasić pożary i ratować ludzi. Dlatego namalowałem strażaka. Po nagrodę do Warszawy przyjechałem z mamą, dziadkiem i kuzynem.

Sebastian Świętek, stypendysta, 16 lat, Łabiszyn (woj. kujawsko-pomorskie): Jestem lokalnym aktywistą. Interesuję się fotografią, która jest moją pasją, a także militariami. O kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł dowiedziałem się od pani pedagog, które zachęciła mnie do udziału w konkursie. Teraz czuję się naprawdę doceniony!

Kasia Pokorska, 7 lat, Wałbrzych (woj. dolnośląskie): Najbardziej lubię malować i odrabiać lekcje. W konkursach brało udział dużo dzieci i bardzo się cieszę, że to ja zdobyłam nagrodę.

 

Partnerzy 2001 – 2014: