Rowerowa wycieczka z trzeźwym umysłem!
Praszka, woj. opolskie

LKS „Basket” oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Praszce w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł już po raz IV zorganizowali rajd rowerowy „Rowerem Przez Świat”. Po powrocie dzień dalej spędzano aktywnie, biorąc udział w rekreacyjno-sportowym festynie, który odbył się na terenie PSP – relacjonuje Andrzej Podyma, Pełnomocnik Burmistrza Praszki ds. PiRPA.

Rajd rowerowy „Rowerem Przez Świat” odbył się 2 czerwca. Można już stwierdzić, że ta cykliczna impreza na trasie Praszka – Szyszków – Wygiełdów – Prosna – Brzeziny – Rosochy – Praszka jest kopią lat poprzednich. Głównym atutem tej trasy jest niskie natężenie ruchu, co zwiększa bezpieczeństwo uczestników, a także asfaltowa nawierzchnia na całej trasie, dzięki czemu nawet najmłodsi uczestnicy są w stanie pokonać ten prawie 20 kilometrowy dystans z uśmiechem na twarzy. W połowie dystansu była przerwa na posiłek, który został przygotowany przez mieszkańców wsi Prosna, którzy co roku są gotowi do współpracy i pomocy.

Po powrocie do Praszki na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej został zorganizowany festyn rekreacyjno-sportowy dla wszystkich uczestników rajdu oraz uczniów. W programie były występy artystyczne, zawody sportowe oraz podsumowano wyniki „Gry Miejskiej”.

Autor: Andrzej Podyma, Pełnomocnik Burmistrza Praszki ds. PiRPA, koordynator ZTU

Partnerzy 2001 – 2014: