Realizujemy konkursy, zdobywamy wiedzę!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

W SP nr 3 w Czerwionce-Leszczynach odbył się szkolny finał kampanii ZTU. – W czasie kampanii nasi uczniowie brali udział w zajęciach profilaktycznych oraz debacie prowadzonej przez Policjanta, podczas której zwracano uwagę na konsekwencje prawne związane z zachowaniami ryzykownymi. Zaangażowali się też w rozgrywki sportowe i kampanijny konkurs – relacjonuje Iwona Stokłosa, pedagog w SP nr 3.

Podobnie jak w ubiegłych latach Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Szkolny finał przedsięwzięcia odbył się 30 maja.

W ramach zajęć profilaktycznych uczniowie klas V-VII oraz drugich i trzecich gimnazjum brali udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników PPP dotyczących samoakceptacji oraz uczestniczyli w debacie prowadzonej przez funkcjonariusza Policji dotyczącej konsekwencji prawnych związanych z zachowaniami ryzykownymi.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne m.in. „Autoportret”, „Pomagając innym staje się lepszy” oraz na plakat profilaktyczny.

Na koniec wiele emocji dostarczyły międzyklasowe rozgrywki sportowe pod hasłem: „Nieważne jak wyglądasz kolego – SPORT jest dla każdego”.

Wszyscy uczestnicy konkursów zostali obdarowani nagrodami.

Autor: Iwona Stokłosa, Sp3 w Czerwionce-Leszczynach

Partnerzy 2001 – 2014: