Dzień sportowej zabawy!
Chełmiec, woj. małopolskie

W SP w Chomranicach odbył się kampanijny Dzień Sportu. – Młodsi uczniowie chętnie rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych, chłopcy z gimnazjum w Turnieju Piłki Nożnej, a dziewczęta w Turnieju Piłki Siatkowej. Dyrektor Szkoły Ewa Damian przeczytała także list od Posła Wiesława Janczyka, który wraz życzeniami świetnej zabawy i pozdrowieniami przekazał nam prezent w postaci piłek – relacjonują nauczycielki Małgorzata Ligas i Jolanta Bukowiec.

Sportową imprezę przeprowadzono 7 czerwca pod tegorocznym hasłem kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł: „Autoportret. Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję - czyli o budowie poczucia własnej wartości”.

Jak co roku młodsi uczniowie chętnie rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych, chłopcy z gimnazjum w Turnieju Piłki Nożnej, a dziewczęta w Turnieju Piłki Siatkowej. Dodatkową konkurencją był plakat pod aktualnym hasłem.

Pogoda dopisała, a uczniowie ze smakiem zjedli kiełbaski z grilla przygotowane przez Radę Rodziców oraz lody ufundowane przez naszą stałą sponsorkę, Lucynę Burnagiel - właścicielkę sklepu Groszek w Klęczanach. Urząd Gminy w Chełmcu sfinansował nagrody, medale i puchary dla zwycięzców.

Dyrektor Szkoły Ewa Damian przeczytała list od Posła Wiesława Janczyka, który jest naszym stałym gościem, ale w tym roku obowiązki nie pozwoliły mu kibicować nam na żywo. Nie zapomniał jednak o nas i wraz z pozdrowieniami i życzeniami świetnej, sportowej zabawy, podarował nam prezent w postaci piłek.

W organizację tego wydarzenia włączyli się wszyscy nauczyciele naszej szkoły, pomagając uczniom na lekcjach wychowawczych przepracować problemy związane z niedojrzałością emocjonalną, niską samooceną, brakiem odporności na stres, niedostatkiem umiejętności interpersonalnych i podobnymi problemami. Z tą tematyką zostali zaznajomieni także rodzice na spotkaniach z wychowawcami.

Autor: Małgorzata Ligas i Jolanta Bukowiec, SP w Chomranicach

Partnerzy 2001 – 2014: