Z kampanią integrujemy rodziny!
Skawina, woj. małopolskie

Wystartowała 17. już kampania ZTU w gminie Skawina. 26 maja odbędzie się XV Jubileuszowa Impreza Środowiskowa Zachowaj Trzeźwy Umysł. – Mamy nadzieję, że słońce, świeże powietrze, sprawdzanie własnych sił oraz szlachetna rywalizacja w duchu fair play, dostarczą uczestnikom imprezy wiele emocji i radości. Gorąco zachęcamy do udziału w imprezie! – mówi Małgorzata Kopeć, Pełnomocnik Burmistrza ds. przeciwdziałania alkoholizmowi i zapobiegania narkomanii.

XV Jubileuszowa Impreza Środowiskowa Zachowaj Trzeźwy Umysł

Na kampanijne wydarzenie, które będzie miało miejsce w Parku Miejskim w Skawinie, obok Pałacyku „Sokół”, w godz. 12.00-17.00, zapraszają Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Na stronie CWR w Skawinie dostępny jest ramowy scenariusz imprezy, regulamin zawodów sportowych oraz regulamin konkursu plastycznego dla dzieci pod hasłem „Czas wolny z Rodziną zawsze spędzamy, bardzo się mocno wszyscy kochamy”.

Impreza stanowi element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r. oraz akcji Skawińskie Dni Profilaktyki przebiegającej pod hasłem „Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień”.

Organizatorzy przygotowują imprezę z myślą o dzieciach, młodzieży oraz dorosłych mieszkańcach Gminy Skawina - popierając tym samym życie zdrowe, bez przemocy, wolne od nałogów, a także aktywne spędzanie czasu wolnego, które zmniejszając stres, korzystnie wpływa zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

Szkoły w ZTU

Szkoły zaangażowane w tegoroczną kampanię ZTU: Szkoły Podstawowe Nr 1, Nr 2, Nr 3, Nr 4, Nr 6 w Skawinie, Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, Zespół Szkół Publicznych w Radziszowie, Szkoła Podstawowa w Zelczynie, Szkoła Podstawowa w Kopance, Szkoła Podstawowa w Wielkich Drogach, Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach, Szkoła Podstawowa w Rzozowie, Zespół Szkół Katolickich w Skawinie, Zespół Placówek Oświatowych w Borku szlacheckim, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie.

Źródło: gminaskawina.pl, cwr-skawina.pl

Partnerzy 2001 – 2014: