Jubileuszowe rozgrywki o Puchar Wójta!
Mstów, woj. śląskie

Elementem kampanii ZTU w gminie Mstów był X Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Mstów. Młodzi piłkarze zmierzyli się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Brzyszowie. Sportowe przedsięwzięcie przygotowali Dyrektor SP w Brzyszowie Ireneusz Celoch i nauczycielka wychowania fizycznego Edyta Dziel. Fundatorem pucharów dla zwycięskich drużyn był wójt gminy Mstów Tomasz Gęsiarz.

Na zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł imprezie oficjalnego powitania i otwarcia zawodów dokonał Dyrektor SP w Brzyszowie Ireneusz Celoch, który zachęcił wszystkich uczestników do zdrowej i sportowej rywalizacji.

Do udziału w turnieju przystąpiło siedem drużyn, reprezentujących szkoły z naszej gminy:

- Szkoła Podstawowa w Mstowie,

- Szkoła Podstawowa w Mokrzeszy,

- Szkoła Podstawowa w Krasicach,

- Szkoła Podstawowa w Brzyszowie,

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawadzie,

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaskrowie,

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Małusach Wielkich.

Tegoroczny turniej został rozegrany w systemie „każdy z każdym”. Meczy było w sumie 21 i każdy z nich trwał 6 minut. Organizatorami zawodów byli: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzyszowie Ireneusz Celoch i nauczycielka wychowania fizycznego Edyta Dziel. Fundatorem pucharów dla zwycięskich drużyn był wójt gminy Mstów Tomasz Gęsiarz.

Edyta Dziel zorganizowała poczęstunek dla wszystkich zawodników w formie słodkiego batonika i orzeźwiającej wody mineralnej. Na turnieju jak zwykle panowała miła i sympatyczna atmosfera, a wszystkie drużyny stosowały się do zasad fair play.

Ostateczne wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce: SP Mstów

II miejsce: SP Brzyszów

III miejsce: ZSP Jaskrów

IV miejsce: SP Mokrzesz

V miejsce: ZSP Zawada

VI miejsce: ZSP Małusy Wielkie

VII miejsce: SP Krasice

Oficjalnego podsumowania i wręczenia dyplomów oraz pucharów dla najlepszych drużyn dokonał wójt Tomasz Gęsiarz, a także dyrektor szkoły Ireneusz Celoch i pani Edyta Dziel.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w tym turnieju, panu wójtowi za ufundowanie pucharów i obecność, a wszystkim nauczycielom z poszczególnych szkół za przygotowanie uczniów do zawodów, a także pomoc w sędziowaniu.

Autor: Edyta Dziel, SP w Brzyszowie

Źródło: mstow.pl szkolamstow.pl

Partnerzy 2001 – 2014: