Przyjaźń nie jedno ma imię…
Warsztaty Dziennikarskie SPiDR w całej Polsce!

W konkursie grupowym „Przyjaźń”, zorganizowanym w ramach kampanii ZTU 2017, w różnych formach artystycznych uczniowie zaprezentowali czym jest dla nich przyjaźń. Wszystkie zwycięskie zespoły otrzymały w ramach nagrody możliwość uczestniczenia w Warsztatach Dziennikarskich organizowanych przez SPiDR na terenie ich szkoły. Warsztaty przeprowadził dziennikarz Polskiego Radia Zachód Andrzej Winiszewski.

Zadaniem młodzieży – uczniów szkół podstawowych, było przedstawienie w dowolnej artystycznej formie (fotografia, film, materiał prasowy itp.) słowa „przyjaźń”. Do konkursu zgłosiło swoje prace blisko 400 szkół z całej Polski, z których w finałowej puli znalazło się tylko 10 szkół.

Za nami pierwsza tura Warsztatów, które odbyły się w dn. 19-22 lutego w SP w Janowicach Wielkich (kl. IV), SP w Rogach (kl.II), SP nr 3 w Myszkowie (kl.V) oraz w SP w Krokocicach (kl.VII). Uczestnicy Warsztatów poznali specyfikę pracy dziennikarza, wzięli udział w krótkich testach kompetencyjnych, mogli na żywo dowiedzieć się na czym polega praca montażysty i jak ciekawie montować dźwięki i obrazy filmowe oraz sami stać się „aktorami” zaimprowizowanych działań reporterskich.

Podczas zajęć objawiło się wiele talentów dziennikarskich, które mamy nadzieje za kilka lat dołączą do dziennikarskie braci, jeśli nie w mediach ogólnopolskich, to może na początek w lokalnej prasie lub radiofonii. Duże podziękowania dla pań Joanny Faber, Jolanty Siedlak, Anny Łopateckiej oraz Renaty Cholewki za zaangażowanie, pomoc i oddanie sprawie wszechstronnego rozwoju młodych dziennikarzy.

   

Partnerzy 2001 – 2014: