Sportowy piknik z profilaktyką
Wręczyca Wielka, woj. śląskie

Stowarzyszenie WeWręczycy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej, jak co roku, zorganizowało sportowy piknik dla najmłodszych mieszkańców gminy oraz ich rodziców. Uczestnicy trzeciej edycji „Biegu po zdrowie”, która odbyła się pod hasłem „Zachowaj trzeźwy umysł”, mogli się przekonać na przykład, jak trudnym zadaniem jest pokonanie w alkogoglach slalomu taczką.

Spotkanie ze Sznupkiem – maskotką śląskiej policji, wyścigi w alkogoglach, gry i zabawy z udziałem Tygryska oraz zawody biegowe, to główne atrakcje tegorocznego pikniku sportowego.

Nim na dobre rozpoczęły się gry i zabawy z Tygryskiem, dzieci wysłuchały prelekcji st. sierż. Tomasza Solnicy z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, na temat bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Panu Tomaszowi towarzyszył Sznupek – maskotka śląskiej policji.

Podczas gdy dzieci zajęte były wykonywaniem różnorodnych prac plastycznych, zabawą na dmuchanej zjeżdżalni i występami na scenie, dorośli mogli przekonać się, że pokonanie slalomu taczką w alkogoglach, które symulują stan po spożyciu alkoholu, nie należy do najprostszych.

Tradycyjnie podczas pikniku przeprowadzono zawody biegowe w kategoriach wiekowych, od najmłodszych 3-4 letnich dzieci do młodzieży. W kategoriach „mama na starcie” i „tata na medal” zmierzyć mogli się rodzice.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, które ufundował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej.

Podczas pikniku można było również spróbować swoich sił w puszczaniu ogromnych baniek mydlanych oraz wspólnym skakaniu na skakance.

Źródło: wewreczycy.pl

Partnerzy 2001 – 2014: